دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

قیام مهدی (عج) ؛ روز نجات

قیام مهدی (عج)

نویسنده : اسماعیل شفیع سروستانی
ناشر: مسجد صدریه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 363
اندازه کتاب: وزیری لب برگشته - سال انتشار: 1362 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

روز نجات

بحث مهدویت از بحث ‏های ریشه‏ دار اسلام، به ویژه مذهب اثنی‏ عشری است. این بحث که نشان دهنده عظمت اسلام وبقا وجاودانگی احکام آن است، نه تنها در اسلام که در همه ادیان مطرح شده ومسئله نجات ومنجی از مسائل اساسی ادیان در طرح آرمان‏های دینی بوده است. البته در ادیان غیر الهی وفرق ومکاتب غیر دینی نیز، این مقوله تحت عنوان موعود، با معرفی منجی ونشان دادن ابعاد جامعه آرمانی موعود رخ نموده است.

بحث موعود از ریشه‏ دارترین بحث‏ها در طول تاریخ زندگی بشر بوده است، به طوری که کتب مقدّس ومذهبی ادیان ونیز آثار قبل وبعد از اسلام به وضوح بر اصالت آن شهادت داده‏ اند وبالاتر اینکه اگر در طول تاریخ، شبهاتی پیرامون آن مطرح شده، خود نشان دهنده ترسیخ این مسئله در بین جوامع مختلف بوده است.

تمامی ادیان ومکاتب، اقدام به ترسیم ابعاد وشاخصه‏ های این مسئله نموده‏ اند؛ ولی در بیان وتوضیح ابعاد مختلف موعود، بحث کامل صورت نگرفته وهر یک از زاویه خاصّی به آن نگریسته‏اند؛ ولیکن قدر مشترک تمام دیدگاه‏ ها، شهادت به ظهور نیک‏مردی دارد که جامعه پوسیده را به حیات طیبه می‏خواند وابر ظلم وجهالت را کنار زده تا خورشید علم ومعرفت وعدل واحسان ودر یک کلمه تمامی حقیقت آشکار شود ومردم در پرتو نور فروزان آن به تعادل ورشد ولقای پروردگار نایل آیند وزمین وزمان به تعادل وقوام دست یابد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات