منو
سبد خرید

قیام مرعشیان

قیام مرعشیان
-24 %
قیام مرعشیان
  • موجودی: موجود
  • مدل: 148133 - 106/3
  • وزن: 0.30kg
420,000 ریال
550,000 ریال

قیام مرعشیان

نویسنده: یعقوب آژند
ناشر: امیرکبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 148
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1365 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : درحد نو _ نو ؛ برخی از سطور تعداد 20 صفحه کتاب با مداد علامت گذاری شده است

 

مروری بر کتاب

 قیام مرعشیان ، محصول و نتیجه قیام سربداران بود که از آمل آغاز شد و این منطقه را نیز زیر چتر خود گرفت . چون شیخ خلیفه ، مقتداى مذهبى سربداران , مرد پاکیزه روزگارى که از اهالى آمل بوده ، پس از سیر و سلوک ، راهى سبزوار شد و نطفه ى قیام سربداران را در آن جا به بار نشاند، بعدها قیام مرعشیان ، به عنوان شعبه اى از قیام سربداران در مازندران ایجاد شد.

ایدئولوژى قیام مرعشیان ، شیعه اثنى عشرى بود که با الهام گیرى از تعلیم مذهبى – سیاسى رهبران مذهبى سربداران توانست از آن به عنوان مکتبى براى قیام خود استفاده کند. یکى از اصول اساسى این قیام مبارزه با ظلم و ستم بود. ظلم و ستم در این دوره جنبه اجتماعى ، اقتصادى و گاهى سیاسى داشت که بر رعایا اعمال مى شد.

هیچ نوع امنیتى در جامعه وجود نداشت و جامعه جولانگاه خانان و حکام بود و اینان بارى رسیدن به خواسته هاى خود، رعایا و فرودستان را تحت فشار قرار مى دادند. « قیام مرعشیان » شناخت مناسب از آن دوره و تحلیل وقایع تاریخی در اختیار علاقمندان به وقایع تاریخی ، سیاسی و اجتماعی سرزمین ایران قرار می دهد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات