دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

قیام جاودانه

قیام جاودانه

نویسنده: محمدرضا حکیمی
ناشر: دفتر نشر فرهنگ اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 232
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 6

کیفیت : نو ؛ ابتدای کتاب مهر دارد و با خودکار خط کشیده شده است

 

مروری بر کتاب

قیام جاودانه» یا سخنی چند پیرامون عاشورا و آفاق آن، نام کتابی است از استاد محمدرضا حکیمی که پیرامون قیام جاودانه ی سیدالشهدا نگاشته شده است. این کتاب در هفت فصل ترتیب یافته که موضوعات آن عبارتند از: عاشورا و جهان اسلام، عاشورا و انسان نو، عاشورا و عدالت، عاشورا، انقلاب ها و حکومت ها، حکومت مسانخ، اسلام و مردم (دین مردمی)، طاغوت زدایی، تنها راه رهایی و عدالت، محو سیمای فقر.

قبل از تألیف این کتاب، نویسنده در دو کتاب دیگر خویش به نام های «بعثت و غدیر، عاشورا و مهدی» و «امام در عینیت جامعه» به حادثه ی جانگداز کربلا و شخصیت والای حسین بن علی (ع) اشاره داشته، درس های بزرگ عاشورا را یادآوری نموده است و فلسفه ی شورش های شیعی را در طول تاریخ پرفراز و نشیب خود متأثر از قیام خونین حسین بن علی (ع) و یاران فداکار و عاشق او می داند.

عناوین مقالات مجموعه حاضر عبارت است از:
1. عاشورا و جهان اسلام
 2. عاشورا وانسان نو
 3. عاشورا و عدالت...
 4. عاشورا، انقلاب‏ها و حکومت‏ها
5. حکومت مسانخ
6. اسلام و مردم (دین مردمی)
7. طاغوت‏زدایی، تنها راه رهایی
8. عدالت، محو سیمای فقر

در قسمتی از مقدمه این اثر درباره عاشورا چنین تعبیراتی به چشم می‏خورد: «رسالت جداسازی حق از باطل و عدل از ظلم به منظور پایداری حق و عدل و نابودی باطل و ظلم همواره رسالتی عظیم است و عاشورای عظیم تجلّی تام ادای این رسالت است».

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات