كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
قوزک پا

قوزک پا

نویسنده: آلبرتین سارازان
مترجم: هوشنگ حافظی پور
ناشر: دبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 248
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

آلبرتین سارازان ؛ نویسنده مشهور معاصر فرانسوی بود. او از زندگی خودش به بهترین وجه جهت منبع الهام برای نوشتن آثارش استفاده کرد.

سارازان درعنفوان نوجوانی از نزد زن و شوهر مسنی که با آنها زندگی می‌کرد پا به فرار گذاشت. پاریس همچون آهن ربایی بزرگ جذبش می‌کرد. آلبرتین نوجوان از بدو ورودش به پاریس مجبور شد تا با تن فروشی روزگار بگذراند.

سارازان پس از گذراندن دورانی سخت که در طی آن بارها و بارها به زندان افتاد به دلیل آشنایی اش با کتاب زندگی اش از اساس دچار تحولی اساسی گشت. دنیای جدیدی در برابر چشمانش باز شد.

خودش در این باره می‌گوید:«پاریس فقط مرد نداشت، کتاب هم داشت.» با این حال هنوز مجبور بود بار زندگی گذشته اش را بر دوش بکشد. یکبار به خاطر فرار از زندان از بالای دیوار به پایین پرید و قوزک پایش شکست. سارازان در همین دوران با مشهورترین دزد فرانسه ازدواج کرد.

با چاپ کتابهایش از جمله «قوزک پا»-تازه داشت به شهرت می‌رسید که در بیست و نه سالگی کلیه‌هایش از کار افتاد. انگار بدنش طاقت زندگی بدون هیجان و سختی برای امرار معاش را نداشت. سارازان مدت کوتاهی بیشتر دوام نیاورد و درگذشت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

قوزک پا

  • ناشر: بامداد
  • کد کتاب: 63531
  • موجودی: در انبار
  • 300,000ریال
  • 270,000ریال

برچسب ها: آلبرتین سارازان, هوشنگ حافظی پور, داستان های فرانسوی, داستان های کلاسیک, کتاب قوزک پا