دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

قورباغه را بخور!

قورباغه را بخور

نویسنده: برایان تریسی
مترجم: روزبه شبانی
ناشر: افکار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 159
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 7

 

مروری بر کتاب

21 روش عالی برای پیروزی بر وسوسه پشت گوش انداختن و دستیابی به بیشترین نتیجه در کمترین زمان

کتاب قورباغه را بخور! اولین بار در سال 2001 منتشر شد و تا امروز بیش از میلیون‌ها نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رفته است. این کتاب کوتاه در زمینه‌ی خودشناسی و  با تمرکز بر موضوع اهمال‌کاری با زبانی ساده و قابل درک 21 راهکار موثر را به  افرادی که به دنبال کنترل زمان و رسیدگی امور به تعویق افتاده هستند، ارائه می‌کند.

برایان تریسی ابتدای کتاب قورباغه را بخور توضیح می‌دهد که سوال بیش‌تر افراد در زندگی این است که چه‌طور می‌شود این همه کار و مسئولیت که هر روز روی هم تلنبار می‌شوند را در این عمر کوتاه انجام داد؟ چه‌طور می‌شود کارها را به ترتیب اولویت انجام داد و موفق شد؟ او در ادامه توضیح می‌دهد که کارها را باید به ترتیب بزرگی و سختی انجام داد.

« قورباغه همان بزرگترین کار است. مهم‌ترین کار؛ همانی که اگر در همین لحظه انجام‌اش ندهی، به احتمال زیاد مدام پشت گوش می‌اندازی. در عین حال همان کاری هم هست که در این لحظه بیش‌ترین تاثیر را بر زندگی‌ات دارد و بیش‌ترین نتایج را به بار می‌آورد».

 او در مقدمه‌ی کتاب به این نکته اشاره می‌کند که خصلت مهمی که افراد موفق -چه زن چه مرد- برای رسیدن به هدف خود به کار برده‌اند نوعی عادت مثبت به «عمل کردن» بوده است. افراد تلاش‌گر و موفق همیشه اول سراغ کارهای مهم می‌روند و خیلی جدی روی آن تمرکز می‌کنند.

برایان تریسی در کتاب قورباغه را بخور توضیح می‌دهد  نهادینه کردن خصلت عملگرایی -این‌که انسان بدون اهمال‌کاری یک راست سراغ کار مهم برود- نیاز به تمرین و تکرار دارد. به طوری که این رفتار ملکه‌ی ذهن شود و حرف را به عمل برساند. بیست و یک  نکته  که در این کتاب آورده شده در سال‌های اخیر به موفقیت افراد زیادی کمک کرده است. با خواندن مطالب این کتاب و عمل به نکات آن تنها با سه ویژگی تصمیم‌گیری، انضباط و اراده می‌توان به  وسوسه پشت گوش انداختن غلبه و  به اهداف مهم زندگی دست پیدا کرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات