كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
قلعه الموت

قلعه الموت ؛ زندگی و زمانه حسن صباح

نویسنده: ولادیمیر بارتول
مترجم: حشمت اله آزادبخت
ناشر: نوید صبح
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 384
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

ولادیمیر بارتول نوشتن این رمان را از اوایل دهه سی زمانی که در پاریس اقامت داشت آغاز نمود. او در آنجا با منتقد ادبی لهستانی جوزف ویدمار ملاقات نمود و در آنجا با داستان قلعه الموت و حسن صباح آشنا گردید. انگیزه دیگر نوشتن این کتاب قتل پادشاه یوگسلاوی الکساندر اول بوده که به ادعای دوست فاشیست ایتالیا، توسط ملی گرایان تندروی بلغاری صورت گرفت. از این رو وقتی نسخه اول کتاب چاپ گردید، به صورت کنایه‌ای به موسولینی اهدا گردید.

الموت رمانی نوشته ولادیمیر بارتول نویسنده اسلونیایی-ایتالیایی است. این رمان به داستان حسن صباح و فرقه حشاشین می‌پردازد. کتاب در سال ۱۹۸۸ توسط یک ناشر فرانسوی مورد استقبال قرارگرفت و آن را به زبان فرانسه ترجمه کرد. این کتاب حال و هوای ایران را در قرن یازده میلادی نشان می‌دهد که در آن روزها به همت مردان جسور خود بر امپراتوری قدرتمند ترکها مسلط شده‌است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

قلعه الموت

  • ناشر: نوید صبح
  • کد کتاب: 102278 - 72/6
  • موجودی: در انبار
  • 540,000ریال
  • 440,000ریال

برچسب ها: ولادیمیر بارتول, حشمت اله آزادبخت, حسن صباح, قلعه الموت, تاریخ اسماعیلیه, اسماعیلیان, سلجوقیان, کتاب قلعه الموت