دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

قلب پاک

قلب پاک
درحال حاضر موجود نمی باشد
قلب پاک
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 164650 - 57/6
  • وزن: 0.30kg
0 ریال

قلب پاک

نویسنده: ماکزانس واندرمرش
مترجم: ذبیح الله منصوری
ناشر: معرفت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 216
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1327 - دوره چاپ: 2 

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ عطف کتاب سائیدگی دارد و لبه صفحه آخر به جلد چسبیده شده 

 

مروری بر کتاب 

حرکت قطار آهسته شد و من نزدیک شدن ایستگاه را نگاه می کردم ما به مقصد رسیده بودیم و ما از واگن درجه سه پیاده شدیم ، من ٫ مادرم با یک بقچه بزرگ و سوزان خواهرم ...

..ترجمه‌ای که از نظر خوانندگان عزیز می‌گذرد، نوشته یکی از نویسندگان معاصر فرانسوی به نام «ماکزانس واندرمرش» می‌باشد. در ثبوت هنرمندی و ارزش نوشته‌های او، همین بس که در سال ۱۹۳۶ میلادی، آکادمی گنکور (Goncourt) او را مفتخر به دریافت بزرگترین جایزه ادبی فرانسه شد.

ماکزانس در اصل از یک خانواده هلندی است که این در زمان سلطنت لوئی چهاردهم به فرانسه مهاجرت کردند و با یکی از افراد خانواده «ژان بار» دریانورد معروف فرانسوی ازدواج کرده و تشکیل خانواده دادند. ماکزانس، نویسنده این داستان نیز از نوادگان آن خانواده می‌باشد.

این کتاب، سرگذشت یک دختر فقیر از سنوات اولیه طفولیت تا زمان رسیدن به مرحله رشد است. دختر فقیر قلب پاک نوشته ی «ماگزنس واندر مرش» است که گویا جایزه ادبی فرانسه را هم به خاطر همین کتاب برده است.  داستان این کتاب برای شخصی به نام دنیس باریه اتفاق می افتد. وقایع کتاب بین دو جنگ جهانی بوده و تصویر زندگی قشر فقیر جامعه ی فرانسه را نشان می دهد.

زنان و دختران این قشر برای امرار معاش دست به خود فروشی و فساد می زند تا بتواند امرار معاش کند. ولی قهرمان داستان با وجود سختی هایی که به تفصیل در کتاب توضیح داده شده است پاکدامنی خود را حفظ می کند. زیرا به گفته خود قهرمان داستان تنها نکته امیدوار کننده ی زندگی فقیرانه آنها پاکدامنی اوست.
کتاب دختر فقیر نه یک کتاب تاریخی است و نه ماجراجویی نه باعث حیرت انسان می شود. ولی آنچنان در روح خواننده اثر می کند که کمتر کتابی چنین حسی را به همراه دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات