کتاب قلب سلیم ؛ دو جلد در یک مجلد فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب اسلام انتشارات هاتف

قلب سلیم

نویسنده: آیت الله عبدالحسین دستغیب
ناشر: هاتف
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 848
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

اهمیت و ضرورت داشتن قلب سلیم و چگونگی داشتن چنین قلبی و بیان آفات سلامت قلب و راه کار های مناسب و لازم برای دستیابی به این مهم است .

در کتاب قلب سلیم عنوان شده که غفلت، حتی به اندازه چشم بر هم زدنی، می تواند موجب هلاکت و نابودی انسان گردد. برخی گناهان آشکار و ظاهری است و برخی قلبی است که خطر نابودی این بیشتر است. انسانی که قبلا به کفر و نفاق و شرک و شک می شود می تواند با ذکر و یاد خدا و توبه و انابه به حقیقت وجودی خود بر گردد. ولی کسی که گرفتار قساوت، ریاء، سمعه، عجب، کبر، سوء ظن، حقد، حسد، حب دنیا و عزم بر گناه و رضایت بر آن شده است خیلی بیشتر در معرض هلاکت است؛ زیرا این گناهان به قلب و درون آدمی بر می گردد و در آن ریشه می کند و هر چه عمیق تر باشد رهایی از آن مشکل تر خواهد بود.

این مجموعه به تشریح این گناهان و راه معالجه آن، همراه با ذکر حکایات آموزنده و شنیدنی از قرآن و حدیث پرداخته است.

این کتاب در بر دارنده دو بخش اعتقادی و اخلاقی است و پیوند میان این دو عملا نشان داده شده است . در بخش اعتقادی کفر و شرک و شک و نفاق به عنوان بیماری دل و قلب ذکر شده که باید با بر طرف کردن آنها به قلب بیمار به چنین امراضی شفا و زندگی بخشید .

در بخش اخلاق از قساوت قلب و عوامل دخیل در آن مانند گناه و پرخوری و پرگویی و پرخوابی و غفلت سخن به میان آمده و راه درمان قساوت قلب بیان شده و در باره بیماری های قلب مانند ریا و سمعه و عجب و تکبر و سوء ظن و حقد و حسد و و دوستی دنیا به تفصیل صحبت شده و برای این منظور آیات و روایات مناسب و حکایات شیرین و جالبی مطرح شده است .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

قلب سلیم ؛ دو جلد در یک مجلد

  • ناشر: هاتف
  • کد کتاب: 62062
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: آیت الله عبدالحسین دستغیب, اخلاق اسلامی, شیعه, عرفان اسلامی, اسلام, کتاب قلب سلیم