کتاب قضاوتهای حیرت انگیز حضرت علی (ع) فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب اسلام انتشارات شهاب

قضاوتهای حضرت علی (ع)

نویسنده: حسین موحدی
ناشر: شهاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 128
اندازه کتاب: جیبی- سال انتشار: 1373 - دوره چاپ: 1

 کیفیت :  عالی

مروری بر کتاب

مردی را که شراب نوشیده بود نزد ابوبکر آوردند. ابوبکر گفت : با اینکه حرمت شراب را می دانستی چرا آشامیدی؟   گفت : من در میان قومی اسلام آوردم که شراب خواری را حلال می دانستند ، اگر حرمتش را می دانستم ، اجتناب می کردم. 
ابوبکر به غلام خود گفت : حضرت علی علیه السلام را نزد ما بخوان.  نزد حضرت علی علیه اسلام رفتند ماجرا را باز گفتند سلمان فارسی نیز حضور داشت.شرابخوار گفته ی خود را تکرار کرد.... 

فضایل و مناقب امیر المومنان علی(ع) آنچنان فوق العاده وحیرت آور است که زبان هر گوینده ای را در مقام توصیف،و قلم هر نویسنده ای را ناتوان کرده است زیرا وجودش آن قدر نامتناهی و عظیم بوده که قالب الفاظ و عبارتها گنجایش معرفیش ندارد و ماهیتش را آنچنان که هست اداء نمی کند .

داوری ها و قضاوت های آن حضرت- علیه‏ السلام- (که در این کتاب جمع آوری شده) کاملا ابتکاری و بی‏ سابقه است، که در هر قضی ه‏ای با پیگیری دقیق و عمیق ماجرا، و طرح و تدبیر نقشه‏ هایی حیرت آور، و الهام گرفته از امدادهای غیبی نیرنگ مکاران و جرائم مجرمین را کشف و شخص جانی را ناگزیر از اقرار نموده و حق را به صاحب حق رسانده و حدود الهی را بدون کمترین اغماض و با قاطعیت تمام به اجراء درآورده و به قضاوت های سطحی و پوشالی اکتفا ننموده است. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

قضاوتهای حیرت انگیز حضرت علی (ع)

  • ناشر: شهاب
  • کد کتاب: 88951 - 47/4
  • موجودی: در انبار
  • 35,000ریال

برچسب ها: امام علی, حسین موحدی, اخلاق اسلامی, تاریخ اسلام, حضرت علی (ع), شیعه, قضاوتهای حیرت انگیز حضرت علی (ع)