دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

قصه های پریان کتاب زرد

قصه های پریان کتاب زرد

نویسنده: اندرو لانگ
مترجم: علی اکبر خدا پرست
ناشر: هیرمند
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 364
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

مصور

تقریبا غیرممکن است که بتوانیم دوران کودکی را بدون توجه به دنیای فریبنده داستان‌های سرزمین پریان تجسم کنیم، دخترک‌های یتیم، دیوها و غول‌ها، جادوگرها و پری‌ها؛ همین‌ها هستند که دختران و پسران تمامی سرزمین‌ها را در تمام دوران‌ها به هیجان آورده‌اند.

از زمانی که قصه‌های بسیار موفق پریان اندرولانگ، به رنگ‌های مختلف، به چاپ رسید، مایه سرگرمی و تفریح هزاران نوجوان بوده است. بسیاری از پدران و مادران هم این قصه‌های قدیمی فراموش نشدنی را برای فرزندانشان خوانده‌اند.

این کتاب مشهورترین قصه‌های خیالی را از منابع گوناگون دربر می‌گیرد؛ هم افسانه‌های برادران گریم، و هم قصه‌های هیجان‌انگیز شارل پرو و مادام اولنوی و قصه‌های هزار و یک شب داستان‌های مشهور دیگر ملت‌ها.

در این کتاب زیبای خفته، رومپل استیلتزکین، دیو و دلبر، هانسل و گرتل، گربه استاد، جان وفادار، علی بابا و چهل دزد بغداد، جک غول‌کش و بسیاری از قصه‌های معروف دیگر آمده است که بخش جدایی ناپذیر میراث فرهنگی انسان‌هاست.

این مجموعه با سی و پنج داستان که با زبانی روان و نثری زیبا نقل شده‌اند یکی از نسخه‌های استاندارد افسانه‌های قدیمی و همین طور یکی از غنی‌ترین و گسترده‌ترین مجموعه داستان‌های پریان محسوب می‌شود اندرولانگ انگلیسی یکی از پیشگامان گردآوری آثار فولکولوریک است، و در عین حال قابلیت‌های بالای ادبی وی، مجموعه‌های او در زبان انگلیسی بی همتا ساخته است.

قصه‌های این مجموعه برای بچه‌ها در نظر گرفته شده است، زیرا به نظر می‌رسد که بچه‌ها داستان‌های قدیمی را که نسل‌های زیادی از خواندنشان لذت برده‌اند، دوست دارند. این مجموعه گنجینه‌ای ابدی است که حضور آن را در هر کتاب‌خانه‌ای لازم می‌کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات