منو
سبد خرید

قصه های هزار و یک شب ؛ چهار جلدی

قصه های هزار و یک شب ؛ چهار جلدی
قصه های هزار و یک شب ؛ چهار جلدی
-100 % درحال حاضر موجود نمی باشد
قصه های هزار و یک شب ؛ چهار جلدی
قصه های هزار و یک شب ؛ چهار جلدی
قصه های هزار و یک شب ؛ چهار جلدی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 121400 - 13/6
  • وزن: 0.60kg
  • UPC: 75
595,000 ریال
0 ریال

قصه های هزار و یک شب

نویسنده: رضا شیرازی
ناشر: پیام محراب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 460
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 2


مروری بر کتاب 

چهل داستان مصور

مجموعه افسانه های جن و پری که با عنوان هزار و یک شب معروف شده، دارای ریشه ای هندی و ایرانی است که در حدود قرن چهارم هجری خلق شده اند. شاه ایران که مورد خیانت زنش قرار گرفته، تصمیم می گیرد که از زنان انتقام بگیرد، از این رو هر شب دختری نزد پادشاه می آید و صبح روز بعد، جنازه اش از قصر بیرون می رود.

نوبت به شهرزاد، دختر وزیر، می رسد؛ او شب اول قصه ای ناتمام برای پادشاه تعریف می کند، پادشاه که منتظر شنیدن دنبالۀ قصه است دستور قتل او را نمی دهد. قصه گویی شهرزاد که قریب به سه سال طول می کشد شخصیت پادشاه و نگاه او را به زنان تغییر می دهد و در کنار هم زندگی خوشی را سپری می کنند.

این مجموعه چهار جلدی حاوی چهل قصه‌ی بازنویسی شده از مجموعه‌ی "قصه‌های هزار و یک شب" است که با برخی از این عناوین به نگارش درآمده است:بازی سلطان و وزیر، موسی (ع) و سخن‌چین، پاداش غلبه بر خشم، ادب در مقابل بزرگان، اسکندر ذوالقرنین و پیرزن، پسر دانا و پادشاه، گربه و شیر، و مرد کر و دوست بیمارش.

برای نمونه در "موسی (ع) و سخن‌چین"، قوم موسی دچار خشک‌سالی و قحطی می‌گردند. حضرت موسی (ع) با مشاهده‌ی ناراحتی آن‌ها، با چهارتن از علمای بنی‌اسرائیل به همراه رفته و برای بارش باران دعا می‌کند، اما خداوند خطاب به موسی می‌گوید که اگر چهل شبانه‌روز هم دعا کنند، مستجاب نخواهد شد، زیرا درمیان قوم او، یک فرد سخن‌چین وجود دارد. موسی (ع) نیز با شنیدن این سخن از قومش می‌خواهد تا از سخن‌چینی توبه کنند و بدین‌ترتیب درهای رحمت خداوند به روی آن‌ها باز شده و باران شروع به باریدن می‌کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات