كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
قصه های بوستان و گلستان ؛ چهار جلدی

قصه های بوستان و گلستان

نویسنده: شیخ مصلح الدین سعدی شیرازی - رضا شیرازی
تصویرگر : علی مظاهری
ناشر: پیام محراب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 453
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 6

 

مروری بر کتاب

بازآفرینی ادبیات کلاسیک ایران با نثری ساده و روزآمد ، سبب گرایش نوجوانان و جوانان به ادبیات غنی و اساطیری ایران می گردد و به عنوان یکی از راه‌های ارتباط با سنت ادبی ضرورتی است که از مدت‌ها پیش در کشورهای غربی مورد توجه بوده است. شاید مهم‌ترین نکته‌ای که ضرورت بازآفرینی ادبیات کلاسیک را ایجاب می‌کند، آشنایی مخاطبان غیرتخصصی‌تر ادبیات با آثار کلاسیک از طریق این بازآفرینی‌ها باشد. 

در کتاب حاضر، حکایاتی از گلستان و بوستان "سعدی"، به زبان ساده، همراه با تصاویری چند، روایت شده است.

در داستان «بخشنده‌تر از حاتم طایی» می‌خوانیم: از حاتم طایی پرسیدند آیا بخشنده‌تر از خودت یافته‌ای؟! گفت آری، یک روز تمام مردم را از مناطق دور و نزدیک به خانه‌ام دعوت کرده‌ بودم. آن روز غذایی مفصل آماده کردم و برای انجام کاری به صحرا رفتم. پیرمردی را دیدم که بر پشتش هیزم بود. هنگام ظهر بود و وی گرسنه، چیزی نگفتم و دیدم که او هیزم بر زمین گذاشت و بعد سفره غذایش را که مقداری نان خشکیده بود، گشود. جلو رفتم و گفتم چرا به مهمانی حاتم طایی نمی‌روی؟ گفت: هر که نان از عمل خویش خورد منت حاتم طایی نبرد.

 عنوان‌های برخی از این قصه‌ها عبارت‌اند از: دشمن من، وارث من است؛ دو روی یک سکه؛ امیر و بنده فراری؛ درویش و پادشاه؛ راز سلامتی؛ شاعر و امیر دزدان؛ معلم و شاگرد تنبل؛ بت زلیخا؛ روضه‌خوان بدصدا؛ و از نگاه مجنون باید لیلی را دید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

قصه های بوستان و گلستان ؛ چهار جلدی

  • 350,000ریال
  • 315,000ریال

برچسب ها: شیخ مصلح الدین سعدی شیرازی, رضا شیرازی, علی مظاهری, داستان های قدیم فارسی, ادبیات قدیم فارسی, کتاب قصه های بوستان و گلستان