كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
قصه های بهرنگ ؛ مجموعه 23 داستان

قصه های بهرنگ

نویسنده: صمد بهرنگی
ناشر: زرین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 493
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

مجموعه 23 داستان

صمد قصه هایی آفرید که هیچ گاه خوانندگان، خود را از فضای تنگ و پر از تبعیض جامعه قهرمانان قصه نبینند، او چاره ای نداشت جز این که در چارچوب قصه ها از جامعه طبقاتی و پر از اختناق دوره خود با بچه ها حرف بزند.

بهرنگی همیشه به فرصت های ممکن برای ایجاد تحولاتی هر چند کوچک در راستای تحقق عدالت اجتماعی، امیدوار بود. نخبه ها را در دل قصه هایش می پروراند تا عناصری فعال در آگاهی رساندن به مردم باشند.

تلاش ماهی سیاه کوچولوی قصه اش برای فهمیدن و درک کردن موقعیت های اجتماعش، قصه ای آفرید که سرشار از پرسش هایی شد که بسیاری از سنت های پذیرفته شده جامعه را به زیر سوال برد و در ذهن ها تردید آفرید. پرسش های فلسفی ماهی سیاه کوچولو قصه صمد بهرنگی را برنده جایزه نمایشگاه بولون ایتالیا و بینال چکسلواکی کرد.

فهرست

ادبیات کودکان
اولدوز و کلاغ ها
اولدوز وعروسک سخن گو
کچل کفترباز
پسرک لبوفروش
سرگذشت دانه ی برف
پیرزن و جوجه ی طلایی اش
دو گربه روی دیوار
سرگذشت دومرول دیوانه سر
افسانه ی محبت
یک هلو و هزار هلو
24 ساعت در خواب و بیداری
کوراوغلو و کچل حمزه
ماهی سیاه کوچولو
تلخون و ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

قصه های بهرنگ ؛ مجموعه 23 داستان

  • ناشر: زرین
  • کد کتاب: 115480 - 202/1
  • موجودی: در انبار
  • 900,000ریال
  • 650,000ریال

برچسب ها: صمد بهرنگی, داستان های کوتاه فارسی, داستان های کودک, داستان های فارسی, داستان های اجتماعی, کتاب قصه های بهرنگ ؛ مجموعه 23 داستان