كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
قصه های بهرنگ ؛ متن کامل

قصه های بهرنگ

نویسنده: صمد بهرنگی
ناشر: روزبهان - دنیا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 375
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ : 3

کمیاب - کیفیت : عالی ؛ عطف کتاب پارگی و زدگی دارد.

 

مروری بر کتاب

دیگر وقت آن گذشته است که ادبیات کودکان را محدود کنیم به تبلیغ و تلقین نصایح خشک و بی‌بروبرگرد، نظافت دست و پا و بدن، اطاعت از پدر و مادر، حرف‌شنوی از بزرگان، سروصدا نکردن در حضور مهمان، سحرخیز باش تا کامروا باشی، بخند تا دنیا به رویت بخندد، دستگیری از بینوایان به سبک و سیاق بنگاه ‌های خیریه و مسائلی از این قبیل که نتیجه ‌ی کلی و نهایی همه ‌ی اینها بی‌خبر ماندن کودکان از مسائل بزرگ و حاد و حیاتی محیط زندگی است.

چرا باید در حالی که برادر بزرگ دلش برای یک نفس آزاد و یک دم هوای تمیز لک زده، کودک را در پیله ‌ای از «خوشبختی و شادی امید» بی‌اساس خفه کنیم؟ بچه را باید از عوامل امیدوارکننده‌ی الکی و سست‌بنیاد ناامید کرد و بعد امید دگرگونه‌ای بر پایه‌ ی شناخت واقعیت‌های اجتماعی و مبارزه با آن‌ها را جای آن امید اولی گذاشت. 

صمد بهرنگی (۲ تیر ۱۳۱۸ - ۹ شهریور ۱۳۴۷)، معروف به بهرنگ، داستان‌نویس، محقق، مترجم، و شاعر چپ ایرانی بود. معروف‌ترین اثر او داستان ماهی سیاه کوچولو است.این کتاب مجموعه ایست از نوشته های صمد بهرنگی طی سالیان مختلف از عمرش.

فهرست

ادبیات کودکان
اولدوز و کلاغها
اولدوز و عروسک سخنگو
کچل کفتر باز
پسرک لبو فروش
سر گذشت دانه ی برف
پیرزن و جوجه طلایی‌اش
دو گربه روی دیوار
سر گذشت دومرول دیوانه سر
افسانه محبت
یک هلو هزار هلو
۲۴ ساعت در خواب و بیداری
کوراوغلو و کچل حمزه 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

قصه های بهرنگ ؛ متن کامل

  • ناشر: روزبهان
  • کد کتاب: 104573 - 68/2
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال
  • 250,000ریال

برچسب ها: صمد بهرنگی, داستان های کوتاه فارسی, داستان های کودک, داستان های فارسی, داستان های اجتماعی, کتاب های نایاب, کتاب قصه های بهرنگ