كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
قصه های آندرسن

قصه های آندرسن

نویسنده: هانس کریستین اندرسن
مترجم: روحی ارباب
ناشر: گلشائی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 108
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1334 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی ؛ کتاب فاقد جلد پشتی می باشد

 

مروری بر کتاب  

هانس کریستین اندرسن نویسنده، شاعر، نمایشنامه نویس که شاعر ملی دانمارک و پدر افسانه های نو نیز نامیده می شود. او با آمیختن قصه های عامیانه با تخیل خود، ۱۶۸ افسانه نو نوشته است.

افسانه های او همچون "جوجه اردک زشت"، "بلبل"، "لباس تازه امپراتور"، "درخت کاج"، "پری دریایی"، "سرباز سربی"از آثار محبوب و کلاسیک کودکان است.
هانس کریستین اندرسن در دوم آوریل ۱۸۰۵ در اودنسه دانمارک زاده شد. پدرش پینه دوز تنگدستی بود که برای او نمایشنامه هایی از ویلیام شکسپیر و لودویگ هولبرگ و قصه هایی همانند هزار و یک شب می خواند و مادرش با خیال پردازی هایش قوه تخیل پسرک را می پروراند. بازی های دوران کودکی او اجرای نمایش با عروسک هایی بود که پدر برایش می ساخت.

هم اکنون قصه های او به ۱۵۰ زبان دنیا برگردانده شده است و از قصه های محبوب کودکان به شمار می آید. بسیاری از نویسندگان از شیوه آفرینش او الهام گرفته اند و بسیاری از نویسندگان نسخه های نویی از قصه های او نوشته اند.
برای اندرسن کاغذ وسیله ای برای بیان تخیلاتش بود. او بر روی کاغذ می نوشت، بر روی آن طراحی می کرد و تصاویر شگفت انگیزی را با برش بر روی کاغذ به وجود می آورد. او این کاغذ برش ها را برای سرگرم کردن دوستان و کودکانشان می ساخت. بین کاغذ برش های اندرسن با قصه های پریان ارتباط مستقیمی وجود ندارد اما او ساختن این کاغذ برش ها را با قصه های شگفت انگیزش همراه می کرد و برای داستانش را با باز کردن کاغذ و شگفت زده کردن شنوندگانش به پایان می رساند.

فهرست

لک لک ها
پری آبی
گل مینا
سرگذشت یک مادر
دختر کبریت فروش
دو رفیق
صندوق پرنده
ملکه برفی  

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

قصه های آندرسن

  • ناشر: گلشائی
  • کد کتاب: 102795 - 44/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: هانس کریستین اندرسن, روحی ارباب, داستان های دانمارکی, داستان های کودک و نوجوان, افسانه های اروپایی, کتاب قصه های آندرسن