منو
سبد خرید

قصه شمع ؛ خاطرات هنری اسماعیل نواب صفا

قصه شمع ؛ خاطرات هنری اسماعیل نواب صفا
موجود نمی باشد
قصه شمع ؛ خاطرات هنری اسماعیل نواب صفا
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 78954 - 106/2
  • وزن: 1.40kg
  • UPC: 70
0 ریال

قصه شمع ؛ خاطرات هنری اسماعیل نواب صفا

نویسنده: اسماعیل نواب صفا
ناشر: البرز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 640
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1377- دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب 

مصور

 کتاب حاضر حاوی خاطرات پنجاه سال همکاری و برخورد نویسنده، محقق، شاعر و ترانه‌سرای برجسته‌ی ایرانی «اسماعیل نواب‌صفا» با شعرا، آهنگسازان و نوازندگان موسیقی اصیل ایرانی است. کتاب در دو بخش گردآوری شده است. بخش اول با عنوان «قصه‌ی شمع» با شرح کاملی از زندگی‌نامه‌ی نویسنده آشنا می‌شویم.

در بخش دوم با عنوان «آمدن به تهران و خاطرات هنری من» شرح آشنایی او با آهنگسازان، شعرا و... و زندگی‌نامه‌های آن‌ها را می‌خوانیم. افراد برجسته‌ای نظیر «مجید وفادار»، «مهدی خالدی»، «حسین یاحقی»، «مرتضی محجوبی»، «رضا محجوبی»، «قمرالملوک وزیری»، «روح‌الله خالقی»، «ابوالحسن صبا»، «لطف‌الله مجد»، «احمد عبادی»، «غلام‌حسین بنان»، «پرویز یاحقی»، «داریوش رفیعی»، «جواد بدیع‌زاده»، «علی تجویدی»، «حسین تهرانی»، «جلال تاج»، «داود پیرنیا» و «اسدالله ملک». نام کتاب از نام برنامه‌‌ای که در سال ۱۳۴۰ تهیه می‌شد، گرفته شده است.

در انتها فهرستی از مجموع آثار نواب‌صفا همراه با نام سازنده‌ی آهنگ و خواننده‌ی آن ارائه شده است. در این مجموعه افزون بر شرح گوشه‌هایی از زندگی هنرمندان، نام كنسرت‌های موسیقی، آهنگ‌ها، اشعار، ویژگی‌های اخلاقی همراه با مصاحبه‌ها، تصاویر و اسناد متعدد به چاپ رسیده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.