منو
سبد خرید

قصه درمانی و کاربرد آن در خانواده

قصه درمانی و کاربرد آن در خانواده
قصه درمانی و کاربرد آن در خانواده
  • موجودی: موجود
  • مدل: 143972 - 42/1
  • وزن: 0.20kg
200,000 ریال

قصه درمانی و کاربرد آن در خانواده

نویسنده: چریل مکسوم
مترجم: خاطره ع. ملکیان - سوسن آقاجانبگلو - ثریا مطهرنیا
ناشر: ورجاوند
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 136
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

در روزگار کنونی با توجه به اینکه مردم در جوامع امروزی درگیر مسائل بی شماری هستند و بعضی رخدادهای زندگی چالش های فراوانی را برای آنها به وجود می آورد خانواده اولین بخشی است که تحت تاثیر قرار می گیرد و متعاقبا بازتاب آن دوباره به جامعه بازمی گردد. مشاور خانواده حرفه و علمیست که از دیرباز توانسته است به خوبی مسائل و مشکلات خانواده ها را بشناسد و ارزیابی کند.قصه درمانی که موضوع این کتاب است یکی از روش های مشاوره محسوب می شود.

کتاب حاضر، به بحث قصّه درمانی به عنوان یکی از روش‌های مشاوره و کاربرد آن در خانواده‌ها اختصاص دارد. قصّه درمانی فرصتی را برای نشان دادن صلاحیت، شایستگی و نشان دادن نقاط قوت و چگونگی مقابله با چالش‌های زندگی امروزی فراهم می‌کند. نگارنده در کتاب حاضر، به بررسی روش‌های قصه درمانی و تجزیه و تحلیل درمانی خانواده‌ها پرداخته است. در این نوشتار سه خانواده از لحاظ تأثیر قصّه درمانی مورد بررسی قرار گرفتند.

در اطّلاعات و یافته‌های مطالعة موردی حاضر، روش‌هایی برای کاربرد قصّه درمانی برای کلّ خانواده‌ها در اختیار آزمایش کنندگان قرار داده که در این اثر به شرح و بررسی آن‌ها پرداخته شده است. کتاب، با هدف فراهم آوردن خدمات درمانی اخلاقی با استفاده از قصه درمانی برای خانواده‌ها تهیه شده است.

فهرست

اهداف یادگیری
کار با خانواده
رشد تاریخی
شالوده های نظری
گفت و گوی مخرب
محیط کاربردی
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات