كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
قصص قرآن و تاریخ انبیا

قصص قرآن و تاریخ انبیا

نویسنده: حسین فعال عراقی نژاد
ناشر: وزارت ارشاد
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 238
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1376 - دوره چاپ: 1 

 کیفیت : عالی


مروری بر کتاب 

کتابشناسی و مقاله شناسی

کتابشناسی به‌عنوان کاری علمی عبارت است از ارائه راه و رسم تحصیل اطلاعات درباره کتابها، تحقیق در آنها و عرضه کردن آن به صورت مرتب و منظم، و به‌عنوان یکی از علوم، به مجموعه‏ای سازمان یافته از آگاهی اطلاق می‏شود که موضوع بحث آن همه جنبه‏های کتاب است. دو رکن مهم کتابشناسی اطلاعات و نظم است، هر کتابشناسی باید دارای اطلاعاتی کامل و درست و علاوه بر آن از نظمی منطقی برخوردار باشد.

اولین گام در پژوهش و سامان‏بخشی هر موضوع، آشنایی فراگیر، دقیق و ژرف در منابع و متون موجود در آن موضوع خواهد بود، تنک‏مایگی و نااستواری برخی از پژوهشها گاهی معلول عدم شناخت پژوهنده از سرچشمه‏های بحث و منابع قابل مراجعه و عدم بررسی آراء و نظریات دیگران است. حضرت علی علیه‏السلام می‏فرمایند: «من استقبل وجوه الآراء عرف مواقع الخطاء» عدم اطلاع محققان از کار یکدیگر موجب تکرار کارها، هدر رفتن عمر، تلف شدن بودجه و اموال عمومی می‏گردد. بدون کتابشناسی هیچ پژوهشی به سامان نمی‏رسد. ساموئل جانسون محقق و فرهنگ‏نویس انگلیسی می‏گوید: «دانش بر دو قسم است: یا موضوعی را می‏دانیم و یا می‏دانیم در کجا می‏توانیم اطلاعاتی درباره آن بیابیم.» در زبان لاتین جمله‏ای مشهور وجود دارد که می‏گوید: «کسی که می‏داند علمی در کجا یافت می‏شود به آن کسی که عالم است نزدیک می‏شود.»

فهرست 
آدم 
ادریس
نوح
هود
صالح
ابراهیم
اسماعیل
یعقوب
و....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

قصص قرآن و تاریخ انبیا

  • 200,000ریال
  • 135,000ریال

برچسب ها: حسین فعال عراقی نژاد, داستان های قرآقصص قرآن و تاریخ انبیان, قصص قرآن, تاریخ ادیان, تاریخ انبیا, تاریخ پیامبران, داستان های مذهبی, کتاب قصص قرآن و تاریخ انبیا