دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

قصر

قصر

نویسنده: فرانتس کافکا
مترجم: محدثه موحدی , مونا قربانی
ناشر: آسو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 420
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

قصر رازی است سربه‌مهر که کا. برای ورود به آن به هر شیوه‌ای که می‌تواند متوسل می‌شود. مردم دهکده‌ای که تحت فرمان قصر است، دائم در تلاشند که کا. را از ورود به آن منصرف کنند و کا. که حالا عاشق دختری از همان دهکده شده، مدام در کشمکش با اهالی بر سر رفتن به قصر است. آیا او به قصر می‌رسد؟ وقایع اسرارآمیزی که یکی پس از دیگری به وقوع می‌پیوندد، رسیدن به پاسخ این سؤال را پیوسته به تأخیر می‌اندازد.

رمان قصر اثر فرانتس کافکا روایت مردی به نام (ک) هست که وارد دهکده ای میشود و در بالای آن دهکده قصری قرار دارد،که هیچکس از افراد آن دهکده اجازه ورود به آن قصر را ندارند و نه اصلا میدانند که در آن قصر چه خبر است. به عقیده باقی منتقدین (ک) مخفف اسم کافکاست.ما وارد دنیایی میشویم که شرایط عجیب،پیچیده ای و متناقصی دارد.

همه میدانند برای ورودبه قصر باید جواز داشت ولی کسی به دنبال جواز نیست. آنها حتی نمیدانند که از چه راهی باید جواز تهیه کنند.آقای (ک) میگوید که به عنوان مساح به قصر دعوت شده اما از قصر نامه ای مبنی بر اینکه اشتباه شده و آنها نیازی به مساح ندارند به گوش میرسد.

وقتیکه کا... وارد شد، مدتی از شب گذشته بود. برف سنگینی دهکده را پوشانده بود و از قصر و تپه آن چیزی دیده نمیشد، مه و تاریکی چنان آن را احاطه کرده بود که حتی کوچکترین نور چراغی هم از آن قصر بزرگ به چشم نمی خورد.کا... مدتی روی پل چوبی که جاده شوسه را به دهکده وصل می کرد ایستاد و به آن محیط به ظاهر خالی نگاه کرد.

کافکا قصر را در 1922 نوشت، اما نخستین‌بار در سال 1926 ، یعنی دوسال پس از مرگش، منتشر شد. مرگ زودهنگام به او مجال نداد که قصر را به پایان برساند و مانند دو رمان دیگر او، محاکمه و امریکا، ناتمام ماند. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات