منو
سبد خرید

قرون وسطای اولیه

قرون وسطای اولیه
قرون وسطای اولیه
  • موجودی: موجود
  • مدل: 133921 - 106/3
  • وزن: 0.40kg
350,000 ریال

قرون وسطای اولیه

نویسنده: جیمز آ. کوریک
مترجم: مهدی حقیقت خواه
ناشر: ققنوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 165
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

قرون وسطى از حدود سال پانصد میلادى با سقوط امپراتورى روم آغاز شد و تا حدود سال 1500، که رنسانس آغاز گردید،ادامه یافت. این دوره به عصر فئودالیسم و عصر شوالیه‏ گرى نیز معروف است. فئودالیسم نظام اقتصادى و سیاسى ‏اى بود که ‏بیش‏تر اروپا، به ویژه اروپاى غربى، طى این دوره در سیطره آن به سر مى ‏برد؛ و شوالیه‏ گرى راه و رسمى بود که سلحشوران‏ زرهپوش و سواره، یا شوالیه‏ ها، چه در میدان نبرد و چه خارج از آن، ظاهراً از آن پیروى مى‏ کردند.

قرون وسطی از مهم‌ترین دوره‌های تاریخی و یکی از چهار دوره‌ در تقسیم‌بندی تاریخ جهان و اروپا است. این تقسیم‌بندی شامل دوران کلاسیک باستان، قرون وسطی، عصر نوزائی (رنسانس) و دوران جدید یا مدرن است. تاریخدانان این دوره را از پایان امپراتوری روم در قرن پنجم میلادی تا سقوط قسطنطنیه در سال ۱۴۵۳ تعیین کرده‌اند.

قرون وسطی به دو بخش تقسیم می‌شود. قرون وسطی اولیه که از سال پانصد تا سال هزار میلادی است و قرون وسطای پسین، از سال ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میلادی که طی آن اروپا به شکوفایی کامل در زمینه‌های مختلف از جمله فلسفه و هنر رسید و هویت غرب به آنچه امروز از آن می‌شناسیم نزدیک شد. در این دوران مسیحیت فاصله بین حکومت و دین را برداشت و رهبران مذهبی و کلیساها بر امور حکومتی بسیار تاثیرگذار بودند. در دوره قرون وسطای اولیه اروپا شاهد پانصد سال خشونت و نابسامان، و جنگ و تجاوز بود.

اما در دوره قرون وسطای پسین فئودالیسم، یا نظام فئودالی، ساختار اقتصادی و سیاسی این دوره را با تغیرات مثبتی مواجه کرد. دوره قرون وسطای اولیه، به قرون تاریک معروف است. این دوره از تاریخ شاهد سقوط روم و آشفتگی‌های اجتماعی بسیار بود. «جیمز آ. کوریک» در کتاب صوتی «قرون وسطی اولیه» با گویندگی «اکرم پریمون» تاریخ جهان و اروپا را در قرون وسطی اولیه با نثری روان بیان می‌کند.

«مجموعه تاریخ جهان» می کوشد چشم اندازی گسترده و ژرف از سیر تاریخ عرضه کند. این مجموعه با ارائه زمینه های فرهنگی رخدادهای تاریخی، خواننده را مجذوب خود می سازد. «مجموعه تاریخ جهان» «اندیشه های سیاسی، فرهنگی و فلسفی تأثیرگذار را در گذر مشعل تمدن از بین النهرین و مصر باستان به یونان، روم، اروپای قرون وسطی و دیگر تمدن های جهانی تا روزگار ما پی می گیرد.

این مجموعه نه تنها برای آشنایی خوانندگان با مبانی تاریخ تدوین شده است بلکه همچنین در پی آگاه ساختن آن ها از این واقعیت است که زندگیشان بخشی از سرگذشت کلی انسان هاست.هر جلد از این مجموعه برداشتی جامع و روشن از یک دوره مهم تاریخی را به خواننده ارائه می کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات