كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
قره باغ نامه از ادوار کهن تا دوره معاصر

قره باغ نامه از ادوار کهن تا دوره معاصر

نویسنده: پرویز زارع شاهمرسی
ناشر: شیرازه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 582
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

قره‌باغ از منظر جایگاه سیاسی، همواره منشاء تحولات و چرخش‌های بزرگ تاریخی در منطقه بوده است. به علاوه اهمیت جغرافیای منطقه ای و سیاسی و نیز اشتراکات فرهنگی و دینی و قومی قره باغ تأثیر زیادی بر قفقاز گذاشته‌است. قفقاز با حضور چشمگیرش در ابعاد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی تاریخ ایران، از ادوار باستان تا دوره معاصر فراز و نشیب‌های فراوانی را به خود دیده ولی هرگز از میان نرفته است. بسیاری از حوادث مهم تاریخ ایران در قفقاز رخ داده و بسیاری از شخصیت‌های نامدار ایران نقش خود را در ارتباط با قفقاز ایفاء کرده اند.

قره‌باغ در تاریخ دور و دراز خود حکومت‌ها، ادیان و ساختارهای مختلف سیاسی و اقتصادی را تجربه کرده است. تجربیاتی که در پرتو آشنایی با آن می‌توان سویه‌هایی از تاریخ ایران را دریافت. در تدوین کتاب حاضر کوشش شده تا سیر منطقی تاریخ قره‌باغ به عنوان تأثیرگذارترین منطقه قفقاز بیان شده و تا حد امکان ریشه‌های تحولات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی موجود در قره‌باغ و به‌ویژه مناقشه خونین میان ارمنستان و آذربایجان بر سر قره‌باغ کوهستانی مورد تحلیل قرار گیرد. این کتاب می‌تواند برای دانشجویان، پژوهشگران و علاقمندان به تاریخ قره‌باغ، آذربایجان و قفقاز سودمند باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

قره باغ نامه از ادوار کهن تا دوره معاصر

  • ناشر: شیرازه
  • کد کتاب: 43165
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال
  • 315,000ریال

برچسب ها: پرویز زارع شاهمرسی, تاریخ اجتماعی ایران, قفقازتاریخ اقتصادی ایران, قره باغ, کتاب قره باغ نامه از ادوار کهن تا دوره معاصر