كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
قرن دیوانه

قرن دیوانه

نویسنده: علی اکبر کسمائی
ناشر: بعثت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 188
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1354 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب 

نادانیهای دوران دانش و بحران تمدن و فرهنگ

کتاب حاضر، سلسله مقالاتی است که قبلاً در مجله فردوسی چاپ‌شده است و این مقالات شاید نوعی دفاع از حق انسانی در برابر تجاوز تکنولوژی و یا ادعانامه‌ای علیه تکنوکراتهایی است که تصور می‌کنند تمدن تولید و مصرف، انسان اقتصادی را به سرمنزل خوشبختی می‌رساند. این کتاب نمایشگر واپس ماندگی درونی دنیای به‌ظاهر پیشرفته علم و تکنیک ولی در باطن بی‌بهره از جنبه‌های عاطفی و انسانی است و به‌خوبی نشان می‌دهد که انسان با گسترش علوم طبیعی چگونه در شناخت جهان پیشرفت‌هایی کرده ولی در شناخت خود همچنان وامانده است. درواقع مؤلف بر آن است تا نارسایی علم و عقل را در ایجاد خوشبختی برای انسان و لزوم وجود عشق و ایمان را در رساندن آدمی به سعادت حقیقی و رستگاری راستین بیان می‌کند

استاد علی‌اکبر کسمایی، سال ۱۲۹۹ش در تهران به‌دنیا آمد. کسمایی پس از گذراندن دوره‌ مقدماتی، تحصیلات خود را در رشته‌ معقول و منقول ادامه داد. پس از کسب مدرک لیسانس در رشته‌ ادبیات، برای ادامه‌ تحصیل در رشته روزنامه‌نگاری، به مصر رفت و در این فرصت توانست در زبان عربی تبحر یابد. کسمایی فعالیت مطبوعاتی را از سال ۱۳۱۶ش با مؤسسه اطلاعات آغاز کرد. وی نزدیک به پنجاه سال با این روزنامه همکاری داشت. او از پایه‌گذران مجله‌ «اطلاعات هفتگی» بود. کسمایی، مدتی نیز نمایندگی و نویسندگی روزنامه اطلاعات را در مصر بر عهده گرفت.

کسمایی همچنین سردبیری روزنامه «امید» و زمانی سردبیری مجلات «صبا» و «وحید» را به عهده داشت. مدت‌ها نیز برنامه‌های مختلف رادیو ایران، از جمله «برنامه جوانان» را اداره می‌کرد. علاوه بر آن، چندی رئیس اداره انتشارات هواپیمایی ملی و پس از آن رایزن مطبوعاتی ایران در قاهره بود. کسمایی به زبان‌های فرانسوی، انگلیسی و عربی مسلط بود و علاوه بر تألیفاتش، تعدادی کتاب نیز ترجمه کرده است. وی در سال ۱۳۲۲ش به ‌واسطه تألیف کتاب «آئین کامیابی» و انتخاب آن تحت عنوان بهترین کتاب سال، موفق به دریافت جایزه‌ گردید.

عمده تألیفات و ترجمه‌های وی عبارت‌اند از: «عشق بزرگان»؛ «بالتازار»؛ «خدایان عشق اشک مى‌ریزند»؛ «دنبال زن»؛ «روان‌شناسی در خدمت بشر»؛ «گل‌های وحشی»؛ «مرد خون‌آشام»؛ «احوال و آثار فرانکلین»؛ «پریچهرگان تاریخ»؛ «جهنم‌دره»؛ «قرن دیوانه»؛ «بحران تمدن فرهنگ»؛ «نادانی‌های دوران دانش» و... استاد علی‌اکبر کسمایی، سرانجام در تاریخ شانزدهم بهمن‌ماه سال ۱۳۷۲ هجری شمسی در سن هفتاد و سه سالگی درگذشت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

قرن دیوانه

  • ناشر: بعثت
  • کد کتاب: 114072 - 41/6
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال

برچسب ها: علی اکبر کسمائی, شهرنشینی, تمدن, جامعه شناسی تاریخی, تاریخ اجتماعی, روانشناسی اجتماعی, مقالات اجتماعی, کتاب های نایاب, کتاب قرن دیوانه