قرارداد اجتماعی

قرارداد اجتماعی

نویسنده: ژان ژاک روسو
مترجم: عنایت الله شکیباپور
ناشر: فرخی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 310
اندازه کتاب: وزیری روکشدار - سال انتشار: 1345 - دوره چاپ: 3

کمیاب - کیفیت :درحد نو

 


مروری بر کتاب

درباره اصول حقوق سیاسی و منشا عدم تساوی حقوق

روسو در کتاب «قرارداد اجتماعی» از منافع ویژه ای که تضاد با آنها تشکیل جامعه را واجب کرده انتقاد می کند. او در این کتاب، مسئله اخلاق را براساس ساختارهای اجتماعی شرح می دهد.استدلال روسو جهت برقراری قراردادی بنیادین با جایگزین کردن اخلاق برابری و قانونی به قرارداد و حقوقی ست که طبیعت با نابرابری جسمی بین انسان ها موجب شده است.

در این کتاب، نگاه انتقادی در وهله نخست متوجه موقعیت کنونی جهان و در مرحله بعد یادآوری اهمیت واحد اخلاقی است که جامعه را به عنوان مجموعه ای واحد تشکیل می دهد و در آن قانون افراد را به یکدیگر مرتبط می کند.روسو برای دفاع از این نظر از استدلالهای مختلفی بهره می گیرد.

استدلال های روسو که در چند زمینه از جمله طبیعت انسانی، مذهب، اخلاق و قانون است پیرامون یک ایده اصلی ست بین منافع مختلفی که ارتباط اجتماعی را شکل می دهند وجه مشترک وجود دارد و اگر موردی نبود که همه منافع به آن مربوط شوند، هیچ جامعه ای وجود نداشت.

بر همین نفع مشترک است که جامعه باید اداره شود و قرارداد اجتماعی اثراتی دارد که بدون آنها غیرممکن است که جامعه به حیاتش ادامه دهد....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

قرارداد اجتماعی

  • ناشر: فرخی
  • کد کتاب: 101761 - 113/5
  • موجودی: در انبار
  • 650,000ریال

برچسب ها: ژان ژاک روسو, عنایت الله شکیباپور, علوم اجتماعی, جامعه شناسی فلسفی, جامعه شناسی سیاسی, سیاست اجتماعی, کتاب های نایاب, کتاب قرارداد اجتماعی