کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
قرآن کریم ؛ با ترجمه نوبت اول از کشف الاسرار میبدی

قرآن کریم ؛ با ترجمه نوبت اول از کشف الاسرار میبدی

مترجم: علی اصغر حکمت - سیدحسن سادات ناصری
ناشر: ابن سینا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 450
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1351 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

«کشف الاسرار» میبدی کامل ترین تفسیر عرفانی به زبان فارسی است که در آن، میبدی سراسر قرآن مجید را با ذوق، هنر و تبحر بسیار در سه نوبت تفسیر کرده است. کشف الاسرار و عده الابرار کتابی در تفسیر قرآن و عظیم ترین و قدیمی ترین تفسیر عرفانی فارسی، نوشته ابوالفضل رشید الدین میبدی در دهه ۵۲۰ قمری است. این کتاب بر اساس تفسیر الهروی خواجه عبدالله انصاری (که هم اکنون در دست نیست) و در ده جلد نوشته شده‌است.

رشیدالدین میبدی در این کتاب ابتدا بخشی از آیات را بدون توضیح به فارسی ترجمه کرده، سپس عقاید مفسرین و تحقیقات اهل فن را دربارهٔ تفسیر همان قسمت شرح می‌دهد و در بخش سوم به بیان نکات عرفانی خصوصاً به نقل از مدارد خود خواجه عبدالله انصاری می‌پردازد.

کشف الاسرار و عده الابرار یکی از موثرترین و زیباترین تفاسیر عرفانی از قرآن کریم است.

در مقدمه این کتاب آمده است که «کشف الاسرار و عده الابرار» میبدی کامل ترین تفسیر عرفانی به زبان فارسی است. میبدی سراسر قرآن مجید را با ذوق، هنر و تبحر بسیار در سه نوبت تفسیر کرده است.

در نوبت اول: ترجمه آیات
وبت دوم: تفسیر آیات به روش عامه مفسران با تکیه به احادیث و گفتار صحابه و مفسران پیش از خود
وبت سوم: با الهام از تفسیر خواجه عبدالله انصاری به بیان تأویلات صوفیانه و عارفانه پرداخته و با نقل سخنان پیر هرات و دیگر پیران و مرشدان صوفیانه و با انشایی بسیار زیبا و آوردن اشعار عربی و فارسی، اثری دل انگیز فراهم کرده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

قرآن کریم ؛ با ترجمه نوبت اول از کشف الاسرار میبدی

  • ناشر: ابن سینا
  • کد کتاب: 109548- 81/1
  • موجودی: در انبار
  • 700,000ریال

برچسب ها: علی اصغر حکمت, سیدحسن سادات ناصری, تفسیر قرآن, قرآن, اسلام, کتاب قرآن کریم ؛ با ترجمه نوبت اول از کشف الاسرار میبدی