منو
سبد خرید

قرآن و مسیحیان

قرآن و مسیحیان
قرآن و مسیحیان
  • موجودی: موجود
  • مدل: 158103 - 16/4
  • وزن: 0.20kg
200,000 ریال

قرآن و مسیحیان

نویسنده: مهدی بازرگان
ناشر: شرکت سهامی انتشار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 91
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1367 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

بازگشت به قرآن 

«تفسیر موضوعی قرآن... این امتیاز را دارد که وقتی توجه روی موضوع واحد تمرکز یافت و تمام آیات و اشارات راجع به آن موضوع در یک جا جمع شد چه بسا ارتباط آیات با یکدیگر، مفهوم و منظور را، و تعبیرها و معافی تازه‌ای را بهتر به ما بفهماند.

خصوصاً اگر آیات به ترتیب زمان نزول ردیف شوند که در این صورت تفصیل و ترفیع‌ها سرِ جایِ خود آمده،‌ جریان وقایع تاریخی و تحول رشد و نیازهای جامعه‌، معانی و مقاصد را روشن‌تر خواهد ساخت.»

بازرگان بر این مبنا و با استفاده از جدول 14 کتاب «سیر تحول قرآن» که در آن گروه‌های آیات قرآن به ترتیب زمان نزول به‌دنبال هم قرار گرفته‌اند- آیاتی را که در آنها ذکر انسان، بشر، ناس، مؤمنین، منافقین، کفار و ... شده است- اعم از آنکه با تصریح یا تلویح بوده و به‌صورت غایب یا مخاطب ذکر شده باشد و به‌گونه‌ای اوصاف و احوال انسان در چهره‌ها و یا ابعاد مختلف او تبیین شده باشد، استخراج و آنها را به‌ترتیب سال‌های نزول در جدولی مرتب ساخت و سپس با راهنمایی متون آیات، ابعاد مختلف انسان در بیان قرآن را به 14 بُعد (در قالب 14 فصل) تقسیم کرد و با عنایت به دیدگاه قرآن درباره‌ی «زن» پانزدهمین بُعد را نساء نام نهاد...

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا کُونُوا أَنْصَارَ اللَّهِ کَمَا قَالَ عِیسَى ابْنُ مَرْیَمَ لِلْحَوَارِیِّینَ مَنْ أَنْصَارِی إِلَى اللَّهِ قَالَ الْحَوَارِیُّونَ نَحْنُ أَنْصَارُ اللَّهِ فَآمَنَتْ طَائِفَهٌ مِنْ بَنِی إِسْرَائِیلَ وَ کَفَرَتْ طَائِفَهٌ فَأَیَّدْنَا الَّذِینَ آمَنُوا عَلَى عَدُوِّهِمْ فَأَصْبَحُوا ظَاهِرِینَ‌ (14)

اى کسانى که ایمان آورده‏اید ، یاران خدا باشید ، همان گونه که عیسى بن مریم به حواریّون گفت : « یاران من در راه خدا چه کسانى‏اند ؟ » حواریّون گفتند : « ما یارانِ خداییم . » پس طایفه‏اى از بنى اسرائیل ایمان آوردند و طایفه‏اى کفر ورزیدند ، و کسانى را که گرویده بودند ، بر دشمنانشان یارى کردیم تا چیره شدند .
﴿الصف‏، 14﴾

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات