دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

قرآن مجید و فهارس القرآن

قرآن مجید و فهارس القرآن
قرآن مجید و فهارس القرآن
درحال حاضر موجود نمی باشد
قرآن مجید و فهارس القرآن
قرآن مجید و فهارس القرآن
قرآن مجید و فهارس القرآن
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 92501
  • وزن: 1.50kg
0 ریال

قرآن مجید و فهارس القرآن

مترجم: محمود رامیار
خطاط: عثمان طه
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1000
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1345 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

الف. فهرست الفاظ: این فهرست که بکوشش و تلاش مرحوم دکتر رامیار سامان یافته است. بر اساس هیئت کلمه است. یعنى کسى که مى خواهد ( تتقون )را در قرآن بیابد لازم نیست, در حرف (و او )و در ماده (وقى )بجوید, بلکه در حرف (ت )خواهد یافت. و در ترتیب کلمات, حرف اول و دوم و سوم رعایت شده است بنابراین , (احس )مقدم بر (احصى )است و... این فهرست براى کسانى که آشنائى کامل با ادبیات عرب ندارند, اثرى کار آمد و بسیار مفید است.

ب. فهرست مطالب: مرحوم رامیار, فهرست مطالبى نیز ترتیب داده اند در 33 فصل که داراى بیش از 1500/ موضوع مختلف است. وى در مقدمه خود بر این نوشتار در صفحه 163 چنین مى گوید: فهرستهاى موضوعى دیگرى نیز از قرآن کریم منتشر شده که هریک بجاى خود واجد ارزش خاص , ولى در عین حال فاقد جامعیت و کمال لازم بود.

بدین جهت سعى شد تا حد مقدور فهرست کاملى هم از مطالب قرآن تهیه و ضمیمه فهرست الفاظ شود, در این فهرست از کار گذشتگان و حتى متاخران با مراجعه به تفسیرها و کتب دیگر بهره ها گرفته شده و با توجه به نظرات صائب دانشمندان و شان نزول آیات و سایر نکات, کوشش شد تاجائیکه مقدور است, فهرست جامع و دقیقى به دست داده شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات