کتاب قرآن آریامهر فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب اسلام انتشارات بنیاد فرهنگی پهلوی

قرآن آریامهر

ناشر: بنیاد فرهنگی پهلوی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 800
اندازه کتاب: رحلی سلفون - سال انتشار: 1344 

کمیاب - کیفیت : در حد نو ؛ واجد دستخط ابتدای کتاب - بالای عطف کتاب 2 سانت جدا شدگی دارد

 

مروری بر کتاب 

به خط استاد نیریزی همراه با تذهیب و فرمان

بسم الله الرحمن الرحیم

واضح است که وجود یک حرف زائد و یا یک اعراب بی جا، ممکن است معنای یک آیه و یا مفهوم اصلی یک سوره را تغییر دهد. به این جهت برای آن که این کلام الله مجید از هرگونه سهو و اشتباه قلمی در کلمات و اعراب عاری باشد، دستور دادیم که هر کلمه و اعراب از آغاز تا انتهای کلام الله مجید با مراجعه به مراجع اصلی مطمئن، مورد بررسی خیلی دقیق قرار داده شود تا کوچکترین سهوی در این قرآن موجود نباشد. انجام این امر بیش از یک سال بطول انجامید و اکنون می توان اعتماد کامل داشت در این کلام الله مجید، که با خط بهترین خطاطان قرآن نویس، مرحوم نیریزی نوشته شده، دارای هیچ گونه افتادگی و یا سهو و اشتباهی نیست...

...مردم ایران از دیرباز قرائت قرآن را یکی از عبادات می دانند و هر سال چند صد هزار نسخه از قرآن در مرکز و شهرستان های کشور، به قطع ها و شکل های مختلف چاپ می شود. شاهنشاه ایران که متدین به دین اسلام و مذهب جعفری دوازده امامی هستند، در طول مدت سلطنت خود با الهام از قرآن، عدالت اجتماعی، عدالت اقتصادی و عدالت زندگی را در میان ملت ایران مستقر کردند و برای بزرگداشت و تجلیل مذهب شیعه اثنی عشری از هیچ گونه اقدامی فروگذار نکردند. به تازگی چاپ و نشر قرآن کریم، که به منزله قانون اساسی دین اسلام و مورد علاقه قاطبه مسلمانان است، مورد توجه خاص شاهنشاه قرار گرفت و مقرر فرمودند قرآنی که چاپ می شود، از سایر قرآن ها از هر حیث ممتاز باشد.

روی این اصل، یکی از نسخ ممتاز و خطی نفیس قرآن که به خط استاد احمد نیریزی، در کتابخانه سلطنتی موجود است انتخاب شد، که با مآخذ معتبر موجود، به وسیله علما و دانشمندان صاحب نظر و برگزیده کشور تصحیح و چاپ شود. چون نسخه ای که برای تصحیح و چاپ انتخاب شد، از نظر تذهیب و حاشیه سازی و طلاکاری در نهایت نفاست، و از نظر نگارش خط نسخ، شاهکاری فناناپذیر می باشد، بدان جهت تلاش های مداوم و شبانه روزی برای تصحیح آن از روی دو دسته مآخذ معتبر انجام گرفته است.

...وزارت دربار شاهنشاهی پس از چاپ قرآن پهلوی، طی مراسمی که با حضور نمایندگان سفارت خانه های اسلامی انجام خواهد شد، نسخه هایی از قرآن را به پادشاه هاشمی اردن، ملک فیصل پادشاه عربستان سعودی و روسای جمهوری عراق، سوریه و لبنان هدیه خواهند کرد.

در این مراسم علما و دانشمندانی که در چاپ قرآن پهلوی همکاری کرده اند، مورد تفقد قرار خواهند گرفت. وزارت دربار شاهنشاهی نسخه هایی از قرآن پهلوی را برای کتابخانه های نجف اشرف، کربلا و مساجد مسلمانان واشنگتن، لندن، هامبورگ و آذربایجان شوروی هدیه خواهند کرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

قرآن آریامهر

  • 45,000,000ریال

برچسب ها: قرآن, ترجمه قرآن, پهلوی, اسلام, کتاب های نایاب, کتاب قرآن آریامهر