منو
سبد خرید

قدرت نرم ؛ فرهنگ و امنیت

قدرت نرم ؛ فرهنگ و امنیت
-6 %
قدرت نرم ؛ فرهنگ و امنیت
  • موجودی: موجود
  • مدل: 133851 - 106/3
  • وزن: 0.40kg
150,000 ریال
160,000 ریال

قدرت نرم ؛ فرهنگ و امنیت 

نويسنده:  اصغر افتخاری
ناشر: دانشگاه امام صادق (ع)
زبان كتاب: فارسی
تعداد صفحه: 500
اندازه كتاب: رقعی گالینگور روکشدار- سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

اگر چه بحث از فرهنگ، هنجارهای اجتماعی و ارزش‌های اعتقادی از سابقه دیرینه‌ای در حوزه مطالعات سیاسی ـ اجتماعی برخوردار است و تعریف قدرت پیوسته از آنها متأثر بوده، اما نمی‌توان منکر این واقعیت شد که طرح مقوله قدرت نرم این ارتباط را بسیار وثیق و معنادار نموده است. به همین دلیل می‌باشد که بدون توجه به مقولات فرهنگی نمی‌توان به درک جامعی از قدرت و مفاهیم مرتبط با آن چون امنیت دست یافت.

در این کتاب عموماً کارکردهای فرهنگی بسیج در عرصه فعال سازی منابع قدرت نرم با هدف مدیریت بحران ها مطالعه و بررسی شده است. این کتاب با شانزده مقاله که در سه بخش ترتیب یافته است به مباحثی همچون جنبه های فرهنگی قدرت نرم، چگونگی نقش امنیتی بسیج با عنایت به نحوه مدیریت منابع قدرت نرم و ابعاد دانشی قدرت نرم با تأکید بر نقش و جایگاه بسیج، می پردازد.

سازمان‌های مختلفی می‌توانند قدرت و امنیت لازم را برای نظام‌های بسیاری ایجاد نمایند. به طور کلی مجموعه‌هایی که کار ویژة آنان تولید قدرت نرم می‌باشد، قادر خواهند بود تا زمینه‌های لازم برای امنیت‌سازی نرم‌افزاری را فراهم آورند. نیروی مقاومت بسیج در زمرة چنین مجموعه‌هایی محسوب می‌شود.

فهرست

ابعاد فرهنگی قدرت نرم
فرهنگی شدن محیط امنیتی
گونه‌شناسی منابع قدرت نرم بسیج
کاربردهای قدرت فرهنگی بسیج در مدیریت امنیت داخلی
قدرت نرم با تاکید بر نقش و جایگاه بسیج

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات