منو
سبد خرید

قتل عام ارامنه یا کشتار وحشیانه ارمنیان در 1294 شمسی ؛ آخرین کشتار

قتل عام ارامنه یا کشتار وحشیانه ارمنیان در 1294 شمسی ؛ آخرین کشتار
درحال حاضر موجود نمی باشد
قتل عام ارامنه یا کشتار وحشیانه ارمنیان در 1294 شمسی ؛ آخرین کشتار
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 70716 - 114/5
  • وزن: 1.50kg
  • UPC: 70
0 ریال

آخرین کشتار

نویسنده: استپان آلاجاجیان
مترجم: داوید خاچاطوریان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 700
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1351 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

نی ها سر فرود نیاوردند

در زمان سلطنت محمد پنجم ،سلطان جدید عثمانی که مقامش بیشتر تشریفاتی بود ، عثمانی به آلمان نزدیک می‌شود.
در نوامبر سال 1914 میلادی این کشور در کنار قدرت های محور آلمان و اتریش علیه روسیه و کشورهای غربی وارد جنگ بزرگ جهانی اول می‌شود.
ارتش روسیه نیروهای عثمانی را شکست داده و وارد خاک عثمانی می شود. ارتش عثمانی که توسط ترک‌های جوان هدایت می‌شد هنگام عقب نشینی فجایع زیادی را علیه ارامنه ساکن سرزمین هایی که از آن عبور می‌کرد، مرتکب شد.... کتاب فوق رمانی است بر پایه اتفاقات این کشتار فجیع

قتل‌عام آدانا، قتل‌عامی بود که در سال ۱۴ آوریل ۱۹۰۹ میلادی به مدت ده روز علیه ساکنین ارمنی شهر آدانا توسط کودتاچیان و واحدهای نظامی سلطان عبدالحمید دوم انجام گرفت. در طی این قتل‌عام ۳۰٬۰۰۰ ارمنی و ۱۳۰۰ آشوری به قتل رسیدند. ترکان جوان که کمیته‌ای به نام کمیته اتحاد و ترقی تشکیل داده بودند و علیه سلطان عبدالحمید دوم مبارزه می‌کردند سرانجام در ۱۹۰۸ میلادی طی کودتایی سلطان را به پذیرش مشروطیت و تشکیل مجلس ملی واداشتند و خود راس زمام امور را در دست گرفتند.

یک سال بعد (۱۹۰۹ میلادی) سلطان دست به ضد کودتایی زد و مدتی نیز موفق شد تا بر اوضاع مسلط شود اما بار دیگر تُرک‌های جوان زمام امور را دست گرفتند و این بار سلطان عبدالحمید برای همیشه از سلطنت خلع شد. زمانی که ارمنیان می‌پنداشتند با برکناری سلطان عبدالحمید همه بدبختی‌ها و دوران ترس و وحشت به پایان رسیده ناگهان یک بار دیگر در ۱۹۰۹ میلادی سیمای خشونت بر آنان ظاهر شد.

این کشتار بازتاب گسترده‌ای در اروپا داشت و لطمه شدیدی به حیثیت سلطان وارد آورد و القابی مانند سلطان سرخ، هیولای ایلدیز و … به او داده شد؛ سیاست‌مداران و روشنفکران اروپا نیز کشتار ارمنیان عثمانی را به شدت محکوم کردند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات