منو
سبد خرید

قتل در زمین گلف

قتل در زمین گلف
درحال حاضر موجود نمی باشد
قتل در زمین گلف
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 128436 - 114/6
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 23 = 34
0 ریال

قتل در زمین گلف

نویسنده: آگاتا کریستی
مترجم: مهرداد فتوره چی
ناشر: جامعه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 263
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1375 - دوره چاپ: 1

کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

قتل در زمین گلف یک رمان جنایی نوشته آگاتا کریستی است که در سال ۱۹۲۳ منتشر شد. داستان این کتاب درباره ماجرایی است که دو شخصیت هرکول پوآرو و آتور هستینگز برای حل آن اقدام می‌کنند.

در بخشی از این داستان، آرتور هستینگز همسر آینده خود یعنی دالسی دویین را برای اولین بار می‌بیند"داستان درباره قتل موسیو رونالد یکی از ثروتمندان فرانسوی-کانادایی که جسدش در بانک ‌ایر پیدا شده، است که قبل از مرگش از پوآرو درخواست می‌کند تا برای گفت مسئله‌ای به او به فرانسه بیایید بعد از آنکه پلیس به...

آگاتا مری کلاریسا، لیدی ملووان ؛ مشهور به آگاتا کریستی نویسنده انگلیسی داستان‌های جنایی و ادبیات کارآگاهی بود. او با نام مستعار ماری وستماکوت داستان‌های عاشقانه و رومانتیک نیز نوشته‌است، ولی شهرت اصلی او بخاطر ۶۶ رمان جنایی اوست.

داستان‌های آگاتا کریستی، بخصوص آن دسته که در باره ماجراهای کارآگاه هرکول پوآرو و یا خانم مارپل هستند، نه تنها لقب «ملکه جنایت» را برای او به ارمغان آوردند بلکه وی را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین و مبتکرترین نویسندگانی که در راه توسعه و تکامل داستان‌های جنایی کوشیده‌اند نیز معرفی و مطرح نمودند.

...قصه پلیسی فقط جورچین نیست. وسیله سرگرمی محض نیست. برعکس با تحلیل ساختار این قصه­ ها و مبانی معرفت­ شناسی آنها می­ توان به حقایق تازه ­ای دست یافت. پارادایم حاکم بر این قصه ­ها، پارادایم علمی است. ساختار این قصه­ ها گرته ­برداری دقیق از روی ساختار زندگی اجتماعی بشر در نیمه اول قرن بیستم، و مبانی معرفت ­شناسی آنها تصویر روشن رویکرد معرفت ­شناختی بشر در ایام پس از انقلاب های علمی است.

نظم آهنین طرح قصه ­ها و روابط پیچیده و تودرتویی که در آنها بین عناصر مختلف وجود دارد، عیناً متأثر از ساختار زندگی اجتماعی است. ویژگی ­هایی مثل محافظه­ کاری و ثنویت اخلاقی که بعضی خوانندگان امروزی کریستی نمی­­ پسندند، جزو مزایای کار او محسوب می­ شود. محافظه­ کاری کریستی ریشه در ساختار زندگی اجتماعی در اروپای نیمه اول قرن بیستم دارد. ثنویت اخلاقی او متأثر از رویکرد معرفت­ شناختی بشر در چند قرن اخیر است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات