كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
قبیله سیزدهم

قبیله سیزدهم

نویسنده: آرتور کسلر
مترجم: جمشید ستاری
ناشر: آلفا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 237
اندازه کتاب: رقعی گالینگور  - سال انتشار: 1361
 - دوره چاپ: 1

کیفیت : درحد نو ~ نو


مروری بر کتاب 

امپراتوری خزران و میراث آن

دولت یهودی خزر، تا حدود 500 سال بعد، با افت و خیز، موجودیت خود را حفظ کرد. پس از آنکه روس‌ها با امپراتوری بیزانس کنار آمدند و به مسیحیت گرویدند، با پشتیبانی قسطنطنیه، بر متصرفات خزران حمله کردند و دولت خزر در سراشیبی قرار گرفت. یهودیان خزری، در اثر ضربات اقوام مهاجم، به سوی اوکراین و مجارستان و لهستان رانده شدند تا بالاخره، طوفان عظیم ایلغار تاتار برخاست و آخرین رمق زندگانی خزران در زیر ستم ستوران مغول به سرآمد. آخرین ذکر یاد از خزرها به عنوان یک ملت، در تاریخ 1245-1247 میلادی دراختیار است و پس از آن، تومار این ملت و دولت در هم پیچید.

کستلر با استناد به قضیه خزران، که عمداً آن را «قبیله سیزدهم» (علاوه بر دوازده قبیله اولیه بنی‌اسرائیل) می‌نامد، و نیز ذکر دیگر مستندات، خلوصِ نژادیِ یهودیان را نفی می‌کند و اظهار می‌دارد که: «یهودی را نمی‌توان نژادی خاص و خالص به شمار آورد، تنها چیزی که یهودی را از غیر یهودی متمایز می سازد، مسئله مذهب است.»

کشور خزران روی خط طبیعی پیشروی اعراب قرار گرفته بود در صورت عبور از این راه سرزمین های شرق اروپا برایشان باز بود ولی در اینجا مسلمین به قدرت نظامی عظیمی برخوردند که مانع پیشروی و ادامه تصرف آنها در این جهت گردید . جنگ اعراب و خزرها نزدیک به 100 سال به طول انجامید .تردیدی نیست که در صورت نبود خزرها در شمال قفقاز ،بیزانس این دژ تمدن اروپایی توسط مسلمین دور زده می شد و تاریخ مسیحیت واسلام با آنچه ما اکنون میشناسیم بسیار تفاوت داشت. 

این دولت راههای مهم تجاری ولگا را در کنترل گرفت و بمثابه دولتی حایل میان اسلام پرتکاپو و مردم اسلاوی که امروز روس خوانده می شوند نقشی حساس در تاریخ مسیحیت در شرق اروپا ایفا کرد. معنای ساده این سخن اینست که اگر دولت یهودی خزر نبود مردم روسیه و شرق اروپا مانند مردم سوریه و مصر و عراق ایران مسلمان بودند .

خزران قومی ترک نژاد و ترک زبان اند و در شمال شرقی دریای سیاه و شمال غربی دریای مازندران حکومت مستقلی داشتند و در سال 740 میلادی رسما حاکم و بزرگانش دین رسمی حکومت را دین یهود قرار دادند ...
« حالت عمومی خزرها را ارامنه و گرجی ها و عرب ها مردانی وحشی و خون آشام توصیف می کنند و واقعه نگاری گرجی آنها را یاجوج و ماجوج خوانده است ...

فهرست 

برآمدن
نودینی
برافتادن
مهاجرت
نژاد و افسانه
مراسلات خزری
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

قبیله سیزدهم

  • ناشر: آلفا
  • کد کتاب: 99040 - 106/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: آرتور کستلر, جمشید ستاری, خزران, قوم خزر, تاریخ جهان, قفقاز, یهود, صهیونیسم, تاریخ یهود, خزران ؛ اسرائیلیان از بنی اسرائیل نیستند, کتاب قبیله سیزدهم