دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

قبل از طوفان ؛ هشت جلدی

قبل از طوفان

نویسنده: الکساندر دوما
مترجم: ذبیح الله منصوری
ناشر: زرین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 3475
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1397 ~ 1390 - دوره چاپ: 4 ~ 2

 

مروری بر کتاب 

... در آن شب در کاخ لوور به مناسبت ازدواج خانم مارگریت دو والوا خواهر پادشاه فرانسه موسوم به شارل نهم با جوانی موسوم به هانری دو بوبون، پادشاه کشور ناوار جشن می گرفتند و صبح همان روز آن دو نفر در کلیسا، زن و شوهر شدند و بر طبق رسوم و شعائر ازدواج دختران سلاطین فرانسه، مقابل کلیسای نوتردام در پاریس، جایگاهی مخصوص برای آن ازدواج بوجود آورده بودند، تا اینکه مراسم مقدماتی، البته قبل از عقد، در آنجا انجام بگیرد...

این اثر علاوه بر نحوه ی داستان پردازی تحسین شده که جادویی برخاسته از قلم "الکساندر دوما" است، از لحاظ تاریخ نگاری نیز حائز اهمیت فراوان بوده و به دوره ای از تاریخ کشور فرانسه و قاره ی اروپا در قرن های شانزدهم و هفدهم میلادی اشاره دارد که در خلال آن، مبارزات مذهبی و سیاسی میان فرقه های مختلف مسیحیت و مکتب های سیاسی به پاخاسته بود. در نتیجه ی این مبارزات، رویدادهای تاریخی به خصوصی اتفاق افتاده که کشتار خونین سن بارتلمی یکی از آن ها می باشد.

درام شورانگیز "ملکه مارگو"، داستان خیره کننده ای از بازی قدرت و دسیسه چینی است که از تلفیق اتفاقات تاریخی و پردازش ادبی، قصه ای جاودان در دنیای ادبیات محسوب می شود. "کاترین دو مدیچی" که مادر پادشاه فرانسه و مخالف پروتستان ها بود، با تحریک پسرش، برنامه ی ویژه ای را برای کشتار آنان ترتیب داد. به این ترتیب که "شارل نهم"، پادشاه فرانسه، خواهر خود "مارگریت دو والوا" را که بعدها با عنوان "ملکه مارگو" شناخته می شد، به ازدواج پادشاه سرزمین کوچکی به نام ناوار در آورد.

پادشاه ناوار در ابتدا یک مسیحی پروتستان بود اما برای بقا، خود را کاتولیک اعلام کرد. به این ترتیب زمانی که خویشاوندان پروتستان داماد برای جشن عروسی که مصادف با جشن سن بارتلمی بود، دریک جا جمع شدند، ناقوس کلیسایی که در مقابل اقامتگاه پادشاه فرانسه در کاخ لوور قرار داشت به صدا در آمد و کشتار پروتستان ها آغاز شد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات