كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
قاش

قاش

نویسنده: مهین بنی طالبی دهکردی
ناشر: پوینده
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 146
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ:

 

مروری بر کتاب 

مجموعه داستان

این کتاب دربرگیرنده بیست داستان کوتاه با عناوینی مانند شخصیت ایده‌آل داستان من ، حالا یه کاریش می‌کنیم ، یه وقت بد برداشت نکنید ، آلزایمر ، حیدرآقا ، خانم آذین ، قاش و خانم اجازه است. بیشتر داستان‌های این مجموعه حال و هوای روستایی و بومی ، محلی دارند گرچه برخی هم دارای تِم‌های اجتماعی هستند.

وجه تسمیه این مجموعه داستان هم برگرفته از گویش مردمان شهرکرد و اطراف آن است که ییلاق و قشلاق کردن در میان آنها همچنان پایدار است ؛ به این معنا که وقتی هوا در شهرکرد خیلی گرم می‌شود ، مردم گوسفندهایشان را به محل بخصوصی می‌برند که جای گودی در پناه کوه و شبیه قاشق است. این مکان در گویش محلی ، «قاش» گفته می‌شود.

عنوان یکی از داستان‌های این مجموعه نیز «قاش» است که داستان چوپان و محبتی است که بین او و سگ‌هایش وجود دارد و به این مسئله می‌پردازد که چطور سگ‌ برای این چوپان تبدیل به یک شخصیت انسانی می‌شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

قاش

  • ناشر: پوینده
  • کد کتاب: 91846 - 38/2
  • موجودی: در انبار
  • 120,000ریال
  • 100,000ریال

برچسب ها: مهین بنی طالبی دهکردی, داستان های کوتاه فارسی, کتاب قاش