كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
فیلسوف سیاست ؛ جشن نامه جواد طباطبایی

فیلسوف سیاست ؛ جشن نامه جواد طباطبایی

نویسنده: حامد زارع
ناشر: فلات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 408
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو ؛ عطف کتاب فشرده شده است


مروری بر کتاب

دفتر حاضر شامل مجموعه مقالات و گفت‌وگوهای منتشر شده استاد دکتر سید جواد طباطبایی است که در بازه‌ای بیست‌ساله، از 1363 تا 1383 خورشیدی در نشریات ایرانی منتشر شده است. این نوشته‌ها در سه محور اصلی اندیشه‌های دکتر طباطبایی یعنی «اسلام و ایران»، «فلسفه هگل» و «سنت و تجدد» تنظیم شده است.

مقالات مهمی نظیر «هانری کربن؛ فیلسوف سیاسی» ، «سه روایت فلسفه سیاسی هگل» ، «بحثی درباره روح در فلسفه هگل» ، «غزالی حقوق‌دان و نظریه او در باب استیضاح» ، «نکاتی درباره المشاعر» و «ادیان ایرانی از نظر فخر رازی» که تاکنون در مجموعه آثار طباطبایی مجال نشر نیافته بود ، در این دفتر منتشر شده است.

بخش نخست این دفتر حاوی مقالاتی از رضا داوری اردکانی، نصرالله پورجوادی، سید یحیی یثربی، موسی غنی نژاد، احمد نقیب زاده، انشاء الله رحمتی و شهین اعوانی است. در بخش دوم داود فیرحی، جهانگیر معینی علمداری و مهدی فدایی مهربانی اعضای هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه تهران به بررسی اندیشه های طباطبایی پرداخته اند و در بخش آخر نیز احمد بستانی، محمد ایمانی، روح الله اسلامی، مصطفی نصیری، سیروس پرویزی، ناصر سلطانی و اکبر جمالی زوایای مختلف نظام فکری دکتر سید جواد طباطبایی را تشریح و نقد کرده اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فیلسوف سیاست ؛ جشن نامه جواد طباطبایی

  • ناشر: فلات
  • کد کتاب: 94106 - 74/2
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال

برچسب ها: حامد زارع, جواد طباطبایی, علوم سیاسی, فلسفه سیاسی, کتاب فیلسوف سیاست ؛ جشن نامه جواد طباطبایی