دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

فیلسوفان صلح و جنگ

فیلسوفان صلح و جنگ

نویسنده: و. ب. گالی
مترجم: محسن حکیمی
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 232
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ:  1 - ویرایش : 2


مروری بر کتاب

فیلسوفان جنگ و صلح با این باور نوشته شده که ما می توانیم با توجه ژرفتر به نظریه های پنج اندیشمند مطرح در این کتاب، وضعیت کنونی جهان خود را بهتر درک کنیم. آثار این پنج تن به یک نظریه ی یگانه درباره صلح و جنگ نمی انجامید، بلکه هر یک چشم اندازی متمایز درباره ستیزه های میان آدمیان و راههای پرهیزاز آن به دست می دهد.

کتاب حاضر به مقایسه و تحلیل اندیشه های تنی چند از نویسندگان دربارة صلح و جنگ اختصاص دارد. ایمانوئل کانت ، کارل کلاوزویش ، فریدریش انگلس ، کارل مارکس و لی یف نیکالایویچ تولستوی ، نظریه پردازانی هستند که اندیشة آن ها در کتاب مورد مطالعه قرار گرفته است.

اندیشه های این نظریه پردازان هر یک چشم اندازی متمایز دربارة ستیزه های میان آدمیان و راه های پرهیز از آن به دست می دهد. ارزیابی دوباره ای از صلح پایدار کانت که ارتباط آن را با زمان ما نشان می دهد، روشنی بخشیدن به مفهوم جنگ مطلق کلاوزویتیس کندوکاوی در تحلیل تولستوی از نظامی گری و خشونت سیاسی در آثاری چون: «جنگ و صلح» و «ملکوت خدا در باطن توست» از مباحث عمدة این کتاب هستند.

ارزیابی درباره ای از « صلح پایدار» کانت، که ارتباط آن را با زمان ما نشان می دهد، روشنی بخشیدن به مفهوم « جنگ مطلق» کلاوزویتس، برداشتی نو از سیر اندیشه های نظامی انگلس، و کندو کاوی در تحلیل تولستوی از نظامیگری و خشونت سیاسی در آثار چون« جنگ و صلح» و « ملکوت خدا در باطن توست» از بحث های عمده کتابند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات