كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
فوکو

فوکو

نویسنده: گری گوتینگ
مترجم: مهدی یوسفی
ناشر: افق
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 136
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مجموعه جان کلام

.... اگر بحث سیاسی در چارچوب‌های نظری جای نگیرد، می‌توان پرسید به چه نوع اعتباری تکیه دارد. البته غالباً ما قادریم بدون پیش کشیدن سؤالاتی درباره‌ی تصدیق نهایی ارزش‌ها کارمان را پیش ببریم؛ سؤالات برخاسته از حقایق مسلم درباره‌ی این‌که چه‌طور به اهدافی معین دست پیدا کنیم، برخلاف پوشیدگی تعهدات پنهان مشترک، اموری‌اند که باید زودتر به آن‌ها پرداخت.

ممکن است بگوییم در این موارد، مسائل بیش‌تر نوعی اصلاحات عمل‌گرایانه‌اند تا انقلابی بنیادین. به هر صورت، فوکو امکان تفکیک سؤالات مربوط به اصلاح که در درون یک نظام مستقر عمل می‌کنند را از نقدهای انقلابی بر نظام رد می‌کند. او در مصاحبه‌ی خود با دیدیه اریبون درباره‌ی انتخاب حکومت سوسیالیست فرانسوا میتران در سال ۱۹۸۱، در برابر استدلال اریبون که همدلی او با موج‌های آغاز رژیم جدید به این معناست که او "کارکردن با این حکومت را ممکن می‌داند" مقاومت می‌کند. او در "دوراهی میان له و علیه چیزی بودن" تردید می‌کند و در ادامه می‌گوید حتی طرح‌های اصلاح‌گرایانه (درون نظام) به نوعی "انتقاد" (و انتقاد ریشه‌ای) نیازمندند، چون هر اصلاحی .....

مجموعه جان کلام a very short introduction انتشارات دانشگاه آکسفورد امروز بیش از سیصد و پنجاه عنوان را در خود جای داده و انتظار می رود این تعداد در ظرف کنتر از پنج سال به حدود چهارصد عنوان افزایش یابد. هر عنوان این مجموعه به معرفی کوتاه اما دقیق و موثق موضوعی می پردازد که اهمیتش در حیات بشری اثبات شده است. تخصص نویسندگان در موضوعات مورد بحث از این کتاب ها معجون هایی دلنشین و قابل اعتماد ساخته. کتاب فوکو ششمین جلد از این مجموعه میباشد که به فارسی ترجمه شده.

میشل فوکو بر اندیشه ی مدرن در اواخر قرن بیستم تاثیری غیرقابل انکار گذاشته است. آثار او که از زیبایی شناسی تا نظام های کیفری و از دیوانگی و تمدن تا نیچه و آوانگاردیسم را در بر می گیرد ، به پیچیدگی و دیریابی شهرت دارند.

گری گوتینگ در این معرفی جالب و گیرا ، آثار فوکو در زمینه ی ادبیات ، سیاست ، تاریخ و فلسفه را بررسی می کند و تحلیل او از هویت ، معرفت و قدرت در جوامع مدرن را با زبانی ساده و موجز باز می گوید. گوتینگ استاد فلسفه ی دانشگاه نوتردام و مولف کتاب فلسفه فرانسوی در قرن بیستم است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فوکو

  • ناشر: افق
  • کد کتاب: 103524 - 114/4
  • موجودی: در انبار
  • 150,000ریال
  • 120,000ریال

برچسب ها: میشل فوکو, گری گوتینگ, مهدی یوسفی, فلسفه غرب, فیلسوفان فرانسوی, فلسفه اجتماعی, کتاب فوکو