منو
سبد خرید

فوکو و ادبیات داستانی

فوکو و ادبیات داستانی
-19 %
فوکو و ادبیات داستانی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 150967 - 96/2
  • وزن: 0.50kg
218,000 ریال
270,000 ریال

فوکو و ادبیات داستانی

نویسنده: تیموتی اولیری
مترجم: فرهاد اکبرزاده
ناشر: بان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 272
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

کتاب تجربه

رویکرد تیموتی الیری در اندیشیدن به قدرت ادبیات با یاری گرفتن از مفهوم کم و بیش مغفول مانده ی «تجربه» در آثار فوکو، منحصر به فرد است. نزد فوکو «کتاب تجربه» کتابی است که با اثرگذاری مستقیم و برآشوبنده خود تجربه ما را دگرگون می کند. در این کتاب، نویسنده با شرح و بسط مفهوم تجربه، این مفهوم را روی متون ادبی اعمال می کند و با آغازیدن از این فرض که آثار ادبی تاثیر عمیقی بر خوانندگان خود می گذارند، روشی را برای درک چگونگی تولید این تاثیرات پیشنهاد می کند.

الیری با تحلیل گسترده ی آثار نویسندگان ایرلندی مثل سوییفت، جویس، بکت، فریل و هینی به مفهوم تجربه نزد فوکو و نیز آثار دیویی، گادامر، دلوز و گتاری متوسل می شود و در نهایت، با تلفیق این منابع رویکردی تازه در مطالعه ی اخلاق و ادبیات پیش رو می نهد.

این کتاب که می تواند مورد استفاده علاقه مندان فلسفه و ادبیات قرار گیرد، بینش تازه ای نیز در باره ی فلسفه ی کمال یافته ی فوکو و فهم رشد یافته ای از این که خواندن چیست و ادبیات داستانی چگونه بر خواننده اثر می گذارد، به دست می دهد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات