كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
فوشه

فوشه 

نویسنده: اشتفان تسوایگ (استفن زوایک)
مترجم: ولی الله شادان
ناشر: اکباتان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 324
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 1

کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

کتاب حاضر با موضوع تاریخی درباره «ژوزف فوشه» از بعد روان‌شناسی است. ژوزف فوشه در عصر خود یکی از تواناترین رجال سیاسی بوده است. او در 31 مه در شهر «نانت» متولد شد. نیاکان فوشه و پدرش همه دریانورد و بازرگان بودند؛ اما فوشه استعدادی در شغل آنها نداشت. او به شغل کوچک معلمی و خدمت در کلیسا و... مشغول شد؛ اما کم‌کم به یکی از سیاسی‌ترین و بانفوذترین مردان فرانسه تبدیل گردید.

او با چهره زشت و کریه‌المنظر، با صورتی استخوانی، و ظاهری وحشتناک در هر دوره با دسیسه و نیرنگ اهداف خود را دنبال کرد و در ماجرایی محکوم به گیوتین و اعدام شد؛ اما خود را تبرئه کرد و به زندگی سیاسی خود ادامه داد. سرانجام در 26 دسامبر 1820 در «ترسیت» کنار دریای جنوبی، زندگی عجیب و پرحادثه او خاتمه یافت.‌

وی وزیر نظمیه دولت ناپلئون که از انقلابیون تند رو بود که از سوی سلطنت‌طلب‌ها، عنوان شاه‌کش گرفت؛ چون در اعدام لویی شانزدهم نقش داشت. او مسئول دستگاه پلیسی ناپلئون، و سرکوب کردن مخالفان را عهده دار بود. همچنین در استعفای دوم ناپلئون نقش اصلی را ایفا کرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فوشه

  • ناشر: اکباتان
  • کد کتاب: 84060 - 80/3
  • موجودی: در انبار
  • 380,000ریال

برچسب ها: اشتفان تسوایگ (استفن زوایک), ولی الله شادان, داستان های اتریشی, داستان های تاریخی, رمان تاریخی, تاریخ فرانسه, ناپلئون, انقلاب فرانسه, کتاب فوشه