كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
فوت کوزه گری ؛ دو جلدی

فوت کوزه گری

نویسنده: مصطفی رحماندوست , م‍ت‍ی‍ن‌ پ‍درام‍ی‌, م‍رج‍ان‌ ک‍ش‍اورزی‌ آزاد, آذر رض‍ای‍ی‌
ناشر: مدرسه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1178
اندازه کتاب: رحلی سلفون با قاب - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 10

 

مروری بر کتاب

مثل های فارسی و داستان های آن

چندسال پیش متوجه شدم آن هایی که در گفتار خود ضرب المثل به کار می برند یک سرو گردن از بقیه بالاترند.گفتم چرا بچه هایی که دوستشان دارم سری توی سرها بلند نکنند و حرف های معمولی شان را با مثل های شیرین فارسی در نیامیزند.

رواج قصه گویی و قصه خوانی در خانه ها و آشنایی بچه ها با کلمات ریتمیک قبل از اینکه خواندن و نوشتن را یاد بگیرند ،از اهداف این کتاب می باشد.نویسنده سعی دارد با رایج کردن قصه گویی در خانه ها چیزی بنویسد که بچه ها از خواندن آن لذت ببرند.این اثر قصه ی پدید آمدن ضرب المثل های فارسی در ادبیات فارسی را تشریح کرده است.

محتوای این مجموعه دو جلدی، به بیان قصه های چهار هزار ضرب المثل فارسی پرداخته است که برای اکثر رده های سنی قابل استفاده است. در این مجموعه، داستان شکل گیری ضرب المثل، به زبانی ساده و روان بیان شده و همچنین ضرب المثل های مشابه آن و معنای کلمات دشوار را می توان مشاهده کرد. در این کتاب ریشه‌ها، کاربردها و قصه‌های بیش از چهارهزار ضرب‌المثل نوشته شده است و ضرب المثل های کتاب بر اساس حروف الفبا نوشته شده است.

«ز آواز روبه نترسد پلنگ»؛ مثلی است که هنگام برخورد موجود قوی، نیرومند و شجاع با موجود ترسو، محتاط و ذلیل به کار می‌رود و به این معناست که او را از این حرف‌ها و رفتار یاوه و بیهوده، نمی‌شود ترساند. هر ضرب‌المثلی راهی است برای زیبا سخن گفتن و تاثیر گذاشتن روی دیگران.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فوت کوزه گری ؛ دو جلدی

  • ناشر: مدرسه
  • کد کتاب: 101418 - 201/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: مصطفی رحماندوست, م‍ت‍ی‍ن‌ پ‍درام‍ی‌, م‍رج‍ان‌ ک‍ش‍اورزی‌ آزاد, آذر رض‍ای‍ی‌, ‌ ح‍س‍ی‍ن‌ ک‍ری‍م‍ی‌, ژال‍ه‌ راس‍ت‍ان‍ی‌؛ ن‍م‍ای‍ه‌‌ن‍وی‍س‍ان‌ ن‍رگ‍س‌ آب‍ی‍ار, زه‍ره‌ ام‍ی‍ن‍ی, داستان های امثال, ضرب المثل ها, متل ها, مثل ها, امثال و حکم, ادبیات قدیم ایران, ادبیات عامه, فرهنگ توده, داستان های ضرب المثل ها, کتاب فوت کوزه گری