منو
سبد خرید

فهم عاشقانه هستی

فهم عاشقانه هستی
درحال حاضر موجود نمی باشد
فهم عاشقانه هستی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 123117 - 103/4
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 33 = 38
0 ریال

فهم عاشقانه هستی

نویسنده: مسیحا برزگر
ناشر: خانه معنا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 320
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب 

نمی‌توان به نام خدا نفرت ورزید. نمی‌توان به نام خدا شکنجه داد. نمی‌توان به نام خدا کشت. به نام خدا فقط می‌توان عشق ورزید.
خداوند فقط زبان عشق را می‌فهمد
عشق معنای زندگی‌ست. عشق آتش نهفته‌ی وجود آدمی‌ست. کم‌اند کسانی که این آتش را کشف کرده‌اند. تو، به نان زنده نیستی، به عشق زنده‌ای.
عشق، نه تنها تو را زنده نگه می‌دارد. بلکه زندگیت را از زیبایی، حقیقت، سکوت و هزاران چیز قشنگ دیگر سرشار می‌کند
هر آنچه که به ما می‌رسد.
غم یا شادی.
تحفه‌ای است که از خدا می‌رسد.
ای شاخ تر.
برقص و بهار و زمستان زندگی را شادمانه در آغوش بگیر.
هرگز از هستی گله نکن.
همچون برگی خشک.
بر بال نسیم آگاهی عظیم کیهانی سوار شو و فارغ البال.
بگذار تو را به هر کجا که می‌خواهد ببرد....

دستیابى به شیوه‌ى درست زندگى، ساده است، اما آسان نیست. شیوه‌ى ساده‌ى زندگى شاید دشوار باشد، اما پر است از شادمانى، امید و کامیابى. سخن گفتن و نوشتن درباره‌ى شیوه‌ى ساده و درست زندگى، خارج از توان است، اما توان خداوند بى‌نهایت است. وقتى از خدا استمداد بجوییم، از توان بى‌نهایت او بهره‌مند خواهیم شد. 

کتاب در ستایش زندگی، کتابى‌ست در ستایشِ زندگى. ستایشگران زندگى، دلى آرام دارند و سرشارند از نیرویى مثبت و سازنده. ستایشِ زندگى، خرج‌کردن زندگى براى دستیابى به شهرت، ثروت و یا قدرت نیست. کسى که گوهر را به پاى خرمهره‌ها مى‌ریزد، ستایشگرِ زندگى نیست، دشمن زندگى‌ست. 

همه‌ى ما مسافریم. همه‌ى ما اگر در راه باشیم و از پا نیفتاده باشیم، بى‌تردید، به مقصد خواهیم رسید. فهم اصول ساده‌ى زندگی درست، دل را آسوده مى‌کند، آشوب ذهن را مى‌خواباند و انسان را با زندگى آشتى مى‌دهد. قهر و گریز از زندگى، قهر و گریز از خداست. خدا، نفس و نفس زندگى‌ست. بنابراین، کتاب در ستایش زندگی، منافی گریز از زندگى و مشوّق بهره‌مندى و کامیابى از آن است.اصول ساده و معنوی کتاب در ستایش زندگی، کمک مى‌کند تا سرشار شوىم از ایمان و چیره شوىم بر تمامی یأس‌ها و تیرگى‌هاى روح. اگر مى‌خواهىم کامیاب باشىم، باید مفهومِ شکست را شکست بدهىم. باید بر خویش و بر محیط خویش چیره شوىم. این‌گونه است که سرشار مى‌شوىم از خنده و شادمانى و عشق. 

اگر اجازه ندهیم، هیچ نیرویى نمى‌تواند ما را شکست بدهد. پاره‌اى از روح خداوند در ماست. روح خداوند، انرژی جاری تمامى‌ناپذیر است. ما این انرژى تمامى‌ناپذیر را در وجود خود دارىم. ما مى‌توانىم زندگی را سرشار کنىم از روشنى و شادمانى.بسیارى از آدم‌ها، در مواجهه با واقعیت‌هاى ناخوشایندِ زندگى از پا درمى‌آیند و تن به شکست مى‌دهند. بسیارى از آن‌ها معتقدند که بخت و اقبالى ندارند. آن‌ها نمى‌دانند که پاره‌اى از روح خدا در آن‌هاست و اصولى ساده و معنوى نیز هست که با بهره‌گیرى از آن‌ها مى‌توان بخت و اقبال را تحت کنترل درآورد و حتى آن‌ها را آفرید. چه غمبار است دیدن احساس یأس و سرخوردگى آدم‌ها در برابر دشوارى‌ها، دغدغه‌ها و معضلات زندگى. 

با آموزه‌هاى کتاب در ستایش زندگی، باید زندگى کرد. تردیدى نیست که زندگى بهبود پیدا خواهد کرد. ما مى‌توانیم شرایط زندگی را به دلخواه تغییر بدهىم؛ البته اگر بخواهىم. انّ اللهَ لایُغیِّرُ مابقومٍ حتّى یُغیِّروا ما بأنْفُسِهم. خداوند آنگاه زندگی تو را دستخوشِ دگرگونى و تحول مى‌کند، که تو بخواهى. تو مى‌توانى نسبت و رابطه‌ى خود را با دیگران اصلاح کنى و آن را چنان سامان‌دهى که مى‌پسندى. 

اگر چشمه‌هاى دل را بکاوىم، آب زلالِ عشق، روشنى، آرامش و وارستگى، از دل مى‌جوشد و بر سیمای‌مان جارى مى‌شود؛ زندگی خلاق، بر معنویت مبتنى‌ست. کامیابى، سلامت و احساس سعادت، نتیجه‌ى زندگی خلاق مبتنى بر معنویت است. کتاب در ستایش زندگی، براى کسانى نوشته شده است که خواهان روشنى، آزادى و آرامش‌اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات