كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
فهرست کتابهای چاپ سنگی و کمیاب کتابخانه گنج بخش

فهرست کتابهای چاپ سنگی و کمیاب کتابخانه گنج بخش

نویسنده: سیدعارف نوشاهی
ناشر: مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1015
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1365 - دوره چاپ: 1 

کمیاب  - کیفیت : عالی
 

مروری بر کتاب 

جلد اول ؛ اسامی کتاب و شرح ممختصری از آن

مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان ؛ کتابخانه گنج‌بخش از مراکز حفظ و گسترش زبان فارسی در پاکستان است.این مرکز در اسلام‌آباد قرار دارد و برپا کردن آن طبق اعلامیه‌ای مشترک بین ایران و پاکستان، با همکاری وزارت فرهنگ و هنر وقت ایران و وزارت آموزش تحقیقات علمی پاکستان در ۱۳ آبان ۱۳۴۸ خورشیدی (نوامبر ۱۹۶۹) به امضای دو دولت رسید و به این ترتیب فعالیت خود را آغاز کرد.

طبق ماده ۱۲ اساسنامه این مرکز، کتابخانه آن نیز یک‌سال بعد از قرارداد میان دو کشور ایران و پاکستان، یعنی در شهریور سال ۱۳۴۹ خورشیدی بنیاد شد. کتابخانه به مناسبت بزرگداشت ابوالحسن جلابی هجویری معروف به داتاگنج‌بخش، عارف نامی، کتابخانه گنج‌بخش نام‌گذاری شد.کتابخانه گنج‌بخش امروزه توسط اداره فرهنگ و ارتباطات اسلامی اداره می‌شود. گنجینه این کتابخانه حدود شصت هزار عنوان، را دربر می‌گیرد. شمار دست‌نوشته‌های این کتابخانه تا سال ۱۳۸۲ خورشیدی ۱۵۲۳۸ نسخه و با احتساب مجموعه‌ها ۲۲۵۱۳ نسخه است. مجموعهٔ نسخه‌های خطی آن پس از این تاریخ بالغ بر ۱۷۳۳۰ جلد شد. بسیاری از این دست‌نوشته‌ها به فارسی هستند.

گنجینهٔ کتاب‌های چاپی قدیمی و نسخه‌های کمیاب آن بیش از ۱۱۰۰۰ عنوان را در بر گرفته است. کتابخانهٔ تخصصی مرکز در حوزهٔ زبان و ادبیات فارسی و منابع مرجع شامل ۳۵۰۰۰ جلد کتاب است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فهرست کتابهای چاپ سنگی و کمیاب کتابخانه گنج بخش

  • کد کتاب: 93788- 113/6
  • موجودی: در انبار
  • 400,000ریال

برچسب ها: سیدعارف نوشاهی, مقالات ادبی, کتاب های کمیاب, چاپ سنگی, کتابخانه گنج بخش, تاریخ ادبیات ایران, کتاب فهرست کتابهای چاپ سنگی و کمیاب کتابخانه گنج بخش