كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
فن و هنر نویسندگی از دیدگاه استادان و صاحبنطران ادبیات فارسی

فن و هنر نویسندگی

نویسنده: علی جانزاده
ناشر: جانزاده
زبا کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 527
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 2


مروری بر کتاب

از دیدگاه استادان و صاحبنظران ادبیات فارسی

دستور نویسندگی را به سالها می آموزند ، اما زبده آن دو حرف است : چشم باز و بیان ساده . باید نگاه کرد و دید ، شنید و فهمید . آنگاه دیده و فهمیده را آسان گفت و نوشت . یکی دنیا را می نگرد و توشه نمی گیرد ، و دیگری از گردش کوی و برزن یک دنیا گفتنی می آورد ، چه ، آن یکی ندیده و نفهمیده گذشته ، و این یکی برای دیدن و فهمیدن نگاه کرده و شنیده است.

داستان‌گویی از آن دست کنش‌های روزمره‌ای است که ما از روی عادت و بی‌درنگ انجام می‌دهیم، بدون آن‌که به معنای ژرف‌‌‌تر یا خلق آن بیندیشیم. مثلاً دوستانمان را برای صرف غذا دعوت می‌کنیم و با شوق‌وذوق غذاها، چیدمان میز و نوشیدنی‌ها را انتخاب می‌کنیم، اما از این نکته غافلیم که هدف این مناسک را داستان‌گویی محقق می‌کند.

اگر داستان‌های خودمان را تعریف کنیم و داستان‌های جالبی هم بشنویم، شب خوبی را با دوستانمان می‌گذرانیم. با داستان‌گویی یکدیگر را سرگرم و آگاه می‌کنیم، خودمان را معرفی می‌کنیم، بر یکدیگر اثر می‌گذاریم یا طلب همدردی می‌کنیم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فن و هنر نویسندگی از دیدگاه استادان و صاحبنطران ادبیات فارسی

  • ناشر: جانزاده
  • کد کتاب: 104152 - 78/1
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال

برچسب ها: علی جانزاده, علی اکبر دهخدا, سعدی نفیسی, پرویز ناتل خانلری, حسین رزمجو, نویسندگی, داستان نویسی, مقالات ادبی, تاریخ ادبیات ایران, کتاب فن و هنر نویسندگی از دیدگاه استادان و صاحبنطران ادبیات فارسی