منو
سبد خرید

فنون بلاغت و صناعات ادبی ؛ دو جلدی در یک مجلد

فنون بلاغت و صناعات ادبی ؛ دو جلدی در یک مجلد
درحال حاضر موجود نمی باشد
فنون بلاغت و صناعات ادبی ؛ دو جلدی در یک مجلد
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 128355 - 95/2
  • وزن: 0.80kg
  • UPC: 85
0 ریال

فنون بلاغت و صناعات ادبی

نویسنده: جلال الدین همایی
ناشر: توس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 424
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1361 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

کتاب حاضر که در تعریف وشروط فصاحت و بلاغت ، و آداب سخندانی و سخنوری و فن صنایع بدیع لفظی تالیف شده یکی از اجزا و مجلدات دوره فنون و صناعات ادبی است که به مرور ایام همه را پرداخته و مولف نمونه یی از آنرا برای دانشجویان رشته ادبی دبیرستان و دانشکده تدریس کرده است .

مولف می گوید : هر چند مقصود و منظور اصلی من از این تالیف ، همان دانشجویان ادبی دانشکده و دوره دوم دبیرستان بوده است، ولیکن مخصوصا کتاب را چندان ساده و قابل فهم و خالی از حشو و زواید نوشته ام که برای دانشجویان رشته های دیگر و همچنین سایر طبقات و اصناف اهل خط و سواد فارسی، قابل استفاده باشد و عموم کسانی که بر حسب ذوق و استعداد فطری ، طالب آموختن فنون ادبی باشند، هر کدام به قدر استعداد و حدود معلومات خود، بتوانند این کتاب را پیش خود بخوانند و از نوشته های آ، بهره بر گیرند.

در این تالیف، برنامه های معمول دبیرستان و دانشکده ، هر دو را منظور داشته ام، یعنی قدر مشترک همه مطالبی را که برای عموم دانشجویان ادبی اعم از متوسطه و عالی لازم و دربایست است، در فصول کتاب درج کرده، و در عین حال مندرجات آنرا از متن و حواشی و تمرینات و توضیحات و فصل بندی عناوین طوری ترتیب داده ام که معلم کار کرده کاردان، میتواند بخشهای بخصوص و قسمتهای مشترک ما بین هر دو صنف از دانشجویان دبیرستان و دانشکده را، از هم جدا و مجزا سازد و در تدریس و دادن سبق و تکلیف به شاگردان، جانب قوه و میزان معلومات هر صنفی را ، کاملا ملحوظ و منظور داشته باشد.

فهرست

جلد اول: صنایع لفظی بدیع و اقسام شعر فارسی 
جلد اول: صنایع معنوی بدیع و سرقات ادبی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات