منو
سبد خرید

فلسفه چیست ؟ ؛ متن کامل

فلسفه چیست ؟ ؛ متن کامل
موجود نمی باشد
فلسفه چیست ؟ ؛ متن کامل
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 101234 - 61/6
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 24

فلسفه چیست ؟

نویسنده: رضا داوری اردکانی
ناشر: نقش جهان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 514
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1 


مروری بر کتاب 

در کتاب حاضر نویسنده سعی کرده که در عین دفاع از فلسفه در مقابل مخالفان و دشمنان فلسفه را به صورتی که در تازیخ محقق شده است دریابد و به اشاره وصف کند.در این کتاب از اینکه فلسفه در عالم اسلامی و در قرون وسطی چه مقامی داشته است، کمتر سخن به میان آمده و بیشتر به این معنی توجه شده است که در تاریخ غرب، فلسفه از دو هزار و پانصد سال پیش و به خصوص از دوران رنسانس تا کنون ره آموز علم و سیاست بوده و تمدن جدید بر اساس آن بنا شده است.

نویسنده آینده عالم را متعلق به فلسفه به صورتی که در غرب بسط یافته است نمی داند گرچه نظر بعضی فیلسوفان دوره جدید و معاصر غرب را درک می کند که تاریخ غرب در حقیقت تاریخ فلسفه است. این کتاب در سه بخش تدوین یافته است.

رضا داوری اردکانی سال 1312 در اردکان یزد به دنیا آمد و تا پایان دوره اول متوسطه در آنجا به مدرسه رفت. در سال 1330 از دانشسرای مقدماتی اصفهان دیپلم گرفت و در مهرماه همان سال به استخدام وزارت فرهنگ (وزارت آموزش و پرورش فعلی) درآمد و چندین سال در مدارس شهرهای اردکان، اراک، قم و تهران تدریس کرد. در سال 1334 برای تحصیل به دانشگاه تهران وارد شد و در رشته فلسفه به تحصیل پرداخت و در سال 1346 به اخذ درجه دکتری نائل آمد. داوری در سال 1346 استادیار دانشگاه تهران شد و در سال های 1350 به مقام دانشیاری نائل آمد و درنهایت در …

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب