كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
فلسفه و فلاسفه

فلسفه و فلاسفه

نویسنده: مهرداد مهرین
ناشر: قائم مقام
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 150
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1337 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب

این کتاب شامل چهار قسمت است:

قسمت اول، فلسفه به طورکلی مورد بحث قرار گرفته
 قسمت دوم اخلاق فلاسفه را تشریح می کند
قسمت سوم به بعضی مسائل مهم فلسفی اشاره شده
قسمت چهارم حاوی نکات پراکنده درباره مسائل فلسفی است.

تاریخ فلسفه بیان دیدگاه‌های فلسفی، نظام‌ها و مکاتب فلسفی است که شامل مطالعه زندگی فیلسوفان، جست‌وجو پیرامون ارتباط متقابل مکاتب و نظام‌های فلسفی و تلاش برای ردیابی مسیر پیشرفت یا پسرفت آن در بستر تاریخ است که با کمک ماهیت و گستره اندیشه‌ورزی، خِرد را برای مطالعه فلسفه آماده می‌کند.

فلسفهٔ دوران باستان اَشکال ابتداییِ تفکر فلسفی برای نخستین بار در دوران باستان در جامعهٔ برده‌داری پدید آمد. فلسفهٔ باستان ویژگی‌های بارزی دارد که بعدها در فلسفهٔ مدرنِ غرب بروز می‌کند. در دوران باستان فلسفه بر علم متکی نبود و نارس بود؛ زیرا که بر همان سطح رشدی که جامعه به آن رسیده بود و بر شناسایی‌های سطحی و ابتدایی آن دوران تکیه داشت و بنابراین نمی‌توانست علمی باشد. پیش از فلسفه، ادیان مختلفی بودند که به تمام پرسش‌های مردم جواب می‌دادند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فلسفه و فلاسفه

  • 400,000ریال

برچسب ها: مهرداد مهرین, فلسفه اروپا, فلسفه غرب, فلسفه اجتماعی, تاریخ فلسفه, فلاسفه, کتاب فلسفه و فلاسفه