كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
فلسفه مقایسه ای ؛ چهار جلدی

فلسفه مقایسه ای

نویسنده: رضا اصفهانی
ناشر: الهام
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 220
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1355 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب 

بحث درباره فلسفه مادی و یا باصطلاح امروز(ماتریالیسم) و فلسفه ماوراء طبیعت و مقایسه میان این دو فلسفه است. به عبارت دیگر می خواهیم این دو نوع تفکر را بررسی کنیم و پس از مقایسه یکی از آن دو را انتخاب کنیم. ولی پیش از آنکه وارد بحث و استدلال بشویم، لازم است به نکاتی که ذیلاً به آنها اشاره می شود توجه داشته باشیم.

1ـ ماتریالیسم یا مادیگری ....
2ـ اعتقاد به ماده ای که در این سلسله مباحث مورد بررسی قرار می گیرد اعتقاد به ماده ای است که مستلزم نفی معنویت می باشد، نه اعتقاد به واقعیت داشتن ماده و غیرماده
3ـ پیروان ماتریالیسم و مادیگری .....

حیات و تکامل

بدون شک ما پیرو هر مکتب و هر عقیده ای باشیم دریک تقسیم بندی کلی که از قدیم درباره موجودات این جهان شده است با یکدیگر توافق داریم. و آن تقسیم بندی این است که موجودات این جهان به طورکلی به چهار دسته تقسیم می شوند.
که به ترتیب عبارتند از :
جمادات، نبادات، حیوانات وانسانها، و نیز همه قبول داریم که در سه دسته اخیر، ویژگی مخصوصی است که در جمادات وجود ندارد.
وآن ویژه گی عبارت است از حیات منتهی در اینکه این حیات چیست؟

اسلام دین منطق و دلیل است و هرگز نمی خواهد پیروانی دور از منطق و دلیل داشته باشد. این قرآن کتاب آسمانی این دین بزرگ است که صریحا اعلام می دارد که : « به آن گروه از بندگانم بشارت ده که سخن ها را می شنوند و از بهترین آنها پیروی می کنند» همچنانکه وقتی با مشرکان سخن می گوید، می فرماید «بگو اگر راست می گویید دلیل خود را بیاورید»

بنابراین یک مسلمان واقعی از نظر اسلام کسی است که عقایدش روی بینش و منطق و دلیل باشد مخصوصا در اصول دین که به تصریح همه علمای اسلامی...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فلسفه مقایسه ای ؛ چهار جلدی

  • ناشر: الهام
  • کد کتاب: 101227 - 10/5
  • موجودی: در انبار
  • 220,000ریال
  • 165,000ریال

برچسب ها: رضا اصفهانی, فلسفه مادی, ماتریالیسم, فلسفه اسلامی, فلسفه اجتماعی, فلسفه, کتاب فلسفه مقایسه ای ؛ چهار جلدی