منو
سبد خرید

فلسفه فلسفه

فلسفه فلسفه
درحال حاضر موجود نمی باشد
فلسفه فلسفه
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 133443 - 96/10
  • وزن: 0.20kg
  • UPC: 15
0 ریال

فلسفه فلسفه

نویسنده: مارتین هایدگر 
مترجم: غ. م. اخلاقی
ناشر: کتاب سرا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 63
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مارتین هایدگر در سال ۱۸۸۹ میلادی در غرب آلمان دیده به جهان گشود، و در سال ۱۹۷۶ نیز در غرب آلمان دیده از جهان فرو بست. این فیلسوف دینمدار، تا کسب درجه دکتری در فلسفه در دانشگاه فرایبرگ آلمان به تحصیل فلسفه پرداخت و در همان سال نیز به تدریس فلسفه اهتمام نمود. گفتنی است که او ابتدا می خواست یک کشیش یسوعی مسلک بشود، لکن او هرگز کشیش نشد. 

هایدگر از فلاسفه متشخّص مکتب فلسفی اصالت وجود به شمار می رود. به هر سان، او از اصیل ترین متفکرین در عرصه فلسفه معاصر آلمان است، که در مقام یکی از زعمای بارز مکتب "اصالت وجود" "Existentialism" تاثیر ژرفی بر تحوّل شخصیت فرهنگی نسل جوان معاصر اروپا داشته است. هایدگر نسبت به فلاسفه پیش از سقراط اهمیت بیشتری قایل است، زیرا به نظر او آن فلاسفه با واقع بینی، موسّعا به تبیین و توصیف "وجود" پرداخته اند.

او در پرداختن به این موضوع که اساسا "وجود چیست؟" و خصایص آن کدام و مالاً به چه تحولّی باید دست یابد، بسیار حسّاس است. او منتقد سر سخت جامعه تکنولوژیک و نقش فعلی علوم است، زیرا به نظر او جامعه تکنولوژیک و همینطور نقشی که بر علوم در حال حاضر مترتّب است، موجد جامعه ای است که انسان را از مفهوم حقیقی وجود و حرکت به سوی اصالت آن باز می دارد، از این رو علیرغم عشق شدید او به بالندگی علوم به کیفیتی که از آن استفاده می شود معترض است.

گفتنی است که هایدگر در کشورهای انگلیسی زبان و امریکای لاتین دارای شهرت فراوانی است. او به زمان اهمیت تعیین کننده قایل است، زیرا به نظر او انسان در مسیر زمان تحوّل می یابد و کیفیات مقاطع زمانی، مختصّات وجود را می سازد. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات