فلسفه صدرا ؛ دو جلدی

فلسفه صدرا 

نویسنده: آیت الله عبدالله جوادی آملی
ناشر: اسراء
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 840
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

تلخیص رحیق مختوم

جلداول کتاب «فلسفه صدرا» پس از بیان سفرهای چهارگانه، مسلک اول، تعریف فلسفه، مشرب‌های فلسفه و غایت فلسفه به شرح سه مرحله اول کتاب حکمت متعالیه می‌پردازد.وسعت و حجم فراوان مباحث و مطالب کتاب «رحیق مختوم»، دسترسی علاقه‌مندان به آن را دشوار کرده است و این امر باعث شد حجت‌الاسلام ‌و المسلمین «محمدکاظم بادپای‌همدانی» ده جلد این کتاب را بدون هیچ شکست و تغییر غالبی در دو جلد به نام «فلسفه صدرا» خلاصه و به چاپ برساند.

جلداول کتاب «فلسفه صدرا» پس از بیان سفرهای چهارگانه، مسلک اول، تعریف فلسفه، مشرب‌های فلسفه و غایت فلسفه به شرح سه مرحله اول کتاب حکمت متعالیه می‌پردازد.
سه مرحله اول از کتاب «حکمت‌ متعالیه» که شرحش در جلد اول آمده است «وجود و اقسام اولی آن» که مطالبی مانند احوال نفس وجود و وجود ذهنی را در بر می‌گیرد و مرحله دوم «تتمیم احکام وجود و برخی احکام شایان ذکر عدم» و مرحله سوم «جعل و تشکیک» نام دارد.

جلد دوم کتاب شرح فلسفه صدرا، شرح سه مرحله دوم کتاب حکمت متعالیه است که شامل مراحل «ماهیت و لواحق»، «وحدت و کثرت» و «علت و معلول» است.کتاب ؛ به موضوع های خلاصه فلسفه ملاصدرا اختصاص دارد، ضمن تعریف فلسفه، اقسام و احکام وجود، وحدت و کثرت، علت و معلول، مطالبی را در سطح تخصصی دربردارد.

کتاب فوق، تلخیص مجموعه ده جلدی «رحیق مختوم، شرح حکمت متعالیه» اثر آیت الله عبدالله جوادی آملی است که به کوشش حجت الاسلام محمدکاظم بادپا در دو تحقیق و تلخیص شده است

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فلسفه صدرا ؛ دو جلدی

  • ناشر: اسراء
  • کد کتاب: 73981 - 46/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ملاصدرا, آیت الله عبدالله جوادی آملی, محمدکاظم بادپا, فلسفه اسلامی, رحیق مختوم, حکمت متعالیه, فلسفه ملا صدرا, کتاب فلسفه صدرا