دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

فلسفه شوپنهاور

فلسفه شوپنهاور
درحال حاضر موجود نمی باشد
فلسفه شوپنهاور
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 138432 - 200/3
  • وزن: 0.50kg
0 ریال

فلسفه ی شوپنهاور

نویسنده: برایان مگی
مترجم: رضا ولی یاری
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 609
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ:

 

مروری بر کتاب

این که چرا فلسفه ی شوپنهاور حائز اهمیت است دلایل غیر معمولی دارد. اخلاق وی برخلاف اخلاق کانت که مبتنی بر عقل است بر شفقت و دلسوزی بنا دارد. از میان فلاسفه ی مغرب زمین ٬ او یگانه فیلسوفی است که آیین بودایی را حقیقتا به حساب می آورد و در عین حال اهمیت کاملی برای علم قائل می شود.

جدا از حوزه ی فلسفه ٬ اندیشه ی وی در روانشناسی و هنرهای زیبا نیز تاثیر بسزایی داشته است. شوپنهاور گذشته از این که نخستین و بیشترین تاثیر فلسفی را بر نیچه و ویتگنشتاین داشته ٬ به همان میزان بر فروید و یونگ و در پدید آمدن آثار هنرمندان خلاق از واگنر تا تولستوی تاثیرگذار بوده است. کتاب حاضر نگاهی نو به فلسفه ی اوست ٬ به ویژه مباحث مفصلی در خصوص تاثیر او بر ویتگنشتاین و واگنر را شامل می شود.

او نه به روح معتقد است نه به ماده بلکه به جهان موجود علاقه دارد، او بیشتر فلاسفه را مورد تمسخر قرار می‌دهد و می‌گوید فلسفه نباید با جملات پیچیده آمیخته گردد، زیرا که همه مردم باید به فلسفه آگاهی کامل داشته باشند.
کار انسان نباید تفکر دربارهٔ آن پدیده‌هایی باشد که تاکنون کسی به آن‌ها پی نبرده‌است، بلکه باید اندیشیدن به آن واقعیاتی باشد که در برابر دیدگان همه قرار دارد، ولی کسی به آن‌ها نپرداخته‌است...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات