دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

فلسفه سیاست در جهان معاصر ؛ گالینگور

فلسفه سیاست در جهان معاصر

نویسنده: کریستیان دلاکامپانی
مترجم : بزرگ نادرزاد

ناشر: هرمس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 318
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

این مجموعه به بررسی فلسفه سیاست در جهان امروز و مشاجرات سیاسی که ریشه در تاریخ طولانی فلسفه دارند می پردازد. نویسنده با ارائه ی دور نمایی از تاریخ و آشکار سازی جریانات، خواسته ها و وقایع سیاسی متفاوت مبحث خود را در زمینه دولت ها، حکومت ها و مسائل سیاسی پیش می برد و به کندوکاو پیرامون رابطه میان سیاست و فلسفه روی می آورد.

قرن بيستم از دوره هاي پرحاشيه تاريخ بشر است . قرني كه شاهد دو جنگ ويرانگر جهاني است و جنگهاي متعدد ديگر ...قرن بيستم قرن بسياري از انقلابها است ... مولف در اين كتاب ضمن تشريح و گزارش جريان هاي فكري از ۱۸۸۰ تا عصر حاضر خصلت ويژه هر فكر و جرياني انديشه اي را به درستي بازگو مي كند ...

كريستيان دلا كامپيني، دانش آموخته رشته هاي متعدد علوم انساني از دانشگاهاي فرانسه و ايتالياست. از ميان آثار فراوان او دو كتاب تاريخ فلسفه قرن بيستم و فلسفه سياست در جهان معاصر از اهميت بيشتري بر خوردار است. اولويت قائل شدن براي كتاب تاريخ فلسفه قرن بيستم به معني برتري اين كتاب بر فلسفه سياست در جهان معاصر نيست بلكه اشاره به تنوع آراي فلسفي اين كتاب و نگاه آكادميكش به جريان انديشه در قرن بيستم دارد.

در نقطه مقابل كتاب فلسفه سياست در جهان معاصر نوعي طرح موضوع- پرسشگري-انتقاد و بعضا تجويز گونه است و بيش از تاريخ فلسفه، وارد مباحث آمريكايي- اروپايي مي شود. الگوهاي دلا كامپيني در اين كتاب،هموطن منتقد و فيلسوفش. ژاك دريدا و فرانسيس فو كوياما نظريه پرداز شهير آمريكايي هستند.

فلسفه ی سیاسی چیست؟
به جای اینکه کار را با یک تعریف کلی شروع کنم در ابتدای سخن جز یک تعریف صوری چیز دیگری نمی تواند باشد، فهرست واقعی و مادی ملموسی از بحث های اصلی که حوزه ی معروف به (فلسفه ی سیاسی) را تشکیل می دهد به دست می دهم. پس از پایان جنگ سرد، این بحث ها ذاتا به دور سه مسئله می چرخد: تصور کلی و باستانی از (آزادی)، مفهوم بسیار کهنه ولی پیوسته مورد نزاع عدالت، و سرانجام فکر جدید ولی هنوز محو و مبهم (نظم جدید بین الملل).

نویسنده خاطر نشان می‌کند: مشاجرات سیاسی امروز، ریشه‌شان در تاریخ طولانی فلسفه قرار دارد و مناقشات فلسفی در مقابل، باعث روشن شدن آن می‌شود. نسل من همان است که یک فرصت تاریخی برای او پیش آمده تا به صورت جدی با زیان کارهای ناسیونالیسم پیکار کند و بکوشد تا کشورها از مرحله دولت سراسری ملی فراتر بروند و سخن کانت را به زبان امروزی‌ها ارائه کنند; یعنی از ضرورت تداول حقوق جهان وطنی (comopopolitique) صحبت کنند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات